W dniach 24-26 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się już 15. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Tym razem zgromadziła ona prawie 32 tysiące uczestników, pobijając zeszłoroczny rekord i po raz kolejny okazując się największym tego typu wydarzeniem w Polsce oraz jednym z większych w Europie.

Pyrkon 2015, konwent, cosplay Michonne

Mamy dla Was specjalnie przygotowany klip pokazujący, jak było na Pyrkonie 2015, który znajdziecie również na naszym kanale YouTube.

 

 

 

Na Pyrkonie spotkać można było gości nie tylko z Polski (Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk), ale także z zagranicy. Z Rosji przyjechał cieszący się ogromną popularnością Dmitry Glukhovsky, autor Metro 2033, ze Stanów Zjednoczonych – Ted Chiang (Piekło to nieobecność Boga), a z Wielkiej Brytanii Joe Haldeman (Wieczna wojna) czy Martin Gooch (Search for Simon). Jednak Pyrkon odwiedzili nie tylko pisarze, ale także aktorzy, twórcy gier komputerowych czy znani cosplayerzy – czyli odtwórcy fantastycznych strojów. Jednymi z takich cosplayerów byli Aleksandra „Shappi” Tora, uczestniczka i zwyciężczyni wielu europejskich konkursów, „Issabel” oraz Michał Gwiazda, zwycięzca tegorocznej edycji Wielkiego Konkursu Strojów Maskarada odbywającego się podczas Pyrkonu.

 

15. edycja Festiwalu już się zakończyła, ale organizatorzy nie spoczywają na laurach i przystępują do pracy nad Pyrkonem 2016. Jednocześnie wszystkich zainteresowanych zachęca się do śledzenia oficjalnego profilu Festiwalu na Facebooku, gdzie wkrótce podany zostanie termin kolejnej edycji.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook