Byliście na Comics Wars w Poznaniu? Jeśli tak, to zapewne bawiliście się doskonale, jeśli nie, to szybko opiszemy Wam jak było. O atrakcjach grudniowej imprezy dla miłośników komiksu informujemy we współpracy z GeekMania.pl.

 

Stałym punktem programu Comics Wars jest głosowanie uczestników na ulubione uniwersum komiksowe – do wyboru były 4. Zwyciężyło (podobnie, jak rok temu) uniwersum Star Wars, na kolejnych miejscach były: Marvel, DC Comics i Manga.

 

Oczywiście na samą imprezę zjechało się wielu cosplay’erów, wśród których dominowali fani Gwiezdnych Wojen, ale nie zabrakło również miłośników postaci z komiksów o Batmanie, czy popularnych serii Marvela, a także wielu innych.

 

Stałym punktem programu Comics Wars były zawsze ciekawe prelekcje o komiksach i tym razem również nie zabrakło tematów przybliżających najrozmaitsze serie komiksowe. Oprócz spotkań z innymi fascynatami powieści graficznej, można również było porozmawiać z polskimi autorami komiksów, czy kupić najrozmaitsze zeszyty lub wydania zbiorcze na stoiskach sklepów. Nie zabrakło także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Jeśli nie byliście do tej pory na Comics Wars i nie wiecie nic o imprezie, to warto zapamiętać, że jest to doroczne spotkanie miłośników komiksu organizowane prze pracowników Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, które ma odbywa się w sobotę około Mikołajek. Na bieżąco możecie śledzić na Facebooku profil Comics Wars – wystarczy kliknąć tutaj.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

comics-wars-2015-8

comics-wars-2015-9

comics-wars-2015-6

comics-wars-2015-5

comics-wars-2015-2

comics-wars-2015-7

comics-wars-2015-4

comics-wars-2015-1

comics-wars-2015-3

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook