Koniec roku to doskonała okazja do wszelkich podsumowań. Również ja postanowiłem w kilku zdaniach podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi serwisu StrefaWalkingDead.pl w mijającym roku.

Strefa Walking Dead - podsumowanie 2014 by Zajonc

 

Pierwszy rok, choć nie zupełnie…

2014 rok to był dla mnie pierwszy pełny rok jako redaktora Strefy. Jestem z niego dość zadowolony, gdyż udało nam się osiągnąć całkiem sporo. Jednak nie mogę popadać w hurraoptymizm, gdyż mam również co sobie zarzucić.

Przede wszystkim zadowolony mogę być z kwestii organizacyjnych i współpracy z innymi podmiotami, o czym jeszcze szerzej napiszę. Ganić siebie muszę za brak systematyczności w tworzeniu tekstów na stronę – wierzę, że to się wkrótce poprawi. Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że niekiedy inne sprawy związane ze strefą wysuwały się na pierwszy plan.

 

Galeria Czytelników StrefyWalkingDead.pl

W 2014 roku ruszyła na naszej stronie galeria z pracami naszych Czytelników. Bardzo się cieszę, że w tym czasie pojawiło się niemal 60 grafik, zdjęć, rysunków itd. – czyli ponad jedna praca na tydzień. To jest solidny kawał Waszej roboty!

Galeria - przykładowe prace - podsumowanie 2014Do tego Wasza twórczość niejednokrotnie powaliła mnie na kolana, gdyż wielu z Was jest niezwykle utalentowanych.

Cieszy również to, że pozostałym Czytelnikom (nie twórcom z galerii) pomysł także się podoba – widzimy to w Waszych komentarzach na stronie i profilu Facebook, które są dla nas wielką nagrodą i wskazówką, że warto nadal robić to, co robimy.

 

Pierwsze konkursy

Koszulki od OtherTees - nagrody w pierwszym konkursie - podsumowanie 2014W tym roku udało nam się również zorganizować pierwsze konkursy, w których mieliście do wygrania wiele wspaniałych nagród. Łącznie odbyły się 4 konkursy, a to dopiero początek!

Nie udałoby nam się ich zorganizować, gdyby nie sponsorzy: sklep internetowy z komiksami ATOMcomics.pl, firma Lindner – producent trumien i wydawca Kalendarza Lindner, marka koszulek z popkulturowymi nadrukami OtherTees, bloger funeralny Pan Tramen (którego pomoc była nieoceniona) i Wydawnictwo Vesper/In Rock.

Mamy nadzieję, że przy naszych konkursach bawiliście się równie dobrze, jak my.

 

Patronaty Strefy

Pierwszy raz mieliśmy okazję patronować imprezom związanym z tematyką zombie i fantastyką. Od razu zaczęliśmy z mocnym przytupem i jako pierwszy wsparliśmy Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 – byliśmy partnerem medialnym największej w Polsce imprezy dla fanów fantastyki.

Mieliśmy również okazję patronować tegorocznemu Zombie Walkowi w Krakowie – jednemu z najstarszych cyklicznych marszów nieumarłych u nas w kraju.

 

Pierwszy w historii oficjalny partner

Pierwszym w historii naszego serwisu stałym i oficjalnym partnerem został wspomniany wcześniej sklep internetowy z komiksami ATOMcomics.pl. Dzięki nawiązaniu tej współpracy mogliśmy zorganizować dla Was ostatni w tym roku (ale nie ostatni wspólny ;)) konkurs oraz powrócić do tradycji recenzowania anglojęzycznych zeszytów The Walking Dead.

ATOMcomics.pl pierwszym partnerem Strefy - podsumowanie 2014

Tak na prawdę, pierwszym naszym partnerem, jednak cichym i działającym nieco z ukrycia, jest bloger Pan Tramen. Dzięki jego pomocy i wsparciu mogliśmy zorganizować dwa konkursy i rozdać Wam wiele fantastycznych nagród. Dziękujemy Robercie!

 

Fanpage Strefy na Facebooku

Ilość naszych fanów na Facebooku rosła w tym roku z prędkością bolidu Formuły 1. W chwili, gdy piszę ten tekst, mamy na profilu StrefaWalkingDead ponad 12 tys. fanów!

Facebook - Strefa Walking Dead - podsumowanie 2014

To oszałamiająca ilość osób, które śledzą losy bohaterów Żywych trupów i chcą czytać nasze rozważania na tematy związane z zombie i nie tylko. Jest nam bardzo miło i wierzymy, że w przyszłym roku o tej samej porze, będziemy mieli znacznie więcej fanów.

 

Serial…

Rok 2014 to druga połowa 4. sezonu The Walking Dead i pierwsza 5 serii. W obu przypadkach mogliśmy oglądać kilka dobrych odcinków, ale też sporo pozostałych nas rozczarowało. Chyba przyjdzie nam niestety przywyknąć do nierównej formy ekranizacji komiksu Roberta Kirkmana.

Niestety zawiodłem się na kompozytorze muzyki do serialu – Bear McCreary. Niestety zaprzestał on publikowania na swoim blogu informacji o stworzonych na potrzeby ścieżki dźwiękowej serialu utworach, przez co uzupełniając dział Muzyka, zostałem zmuszony do znacznie skromniejszego zaprezentowania muzyki wykorzystanej w TWD.

 

… komiks…

Dla mnie ten rok to również solidna dawka komiksu (nie tylko Żywych trupów, ale o pozostałych nie będę przynudzał ;)). Udało mi się solidnie nadgonić historię o Ricku Grimesie – przeczytałem kilkanaście tomów oraz zabrałem się za recenzowanie zeszytów.

Historia nadal jest wciągająca i nie mogę się doczekać kolejnych zeszytów.

 

…i gra

Miałem również okazję zagrać w pierwszy epizod gry przygodowej Gra komputerowa The Walking Dead - podsumowanie 2014The Walking Dead stworzonej przez studio Telltale Games. Gra jest niesamowita i polecam ją każdemu! Nieważne, czy lubicie grać w gry, czy nie, czy grywacie okazjonalnie, czy wypełnia to większość waszego wolnego czasu – szkoda tej gry nie spróbować.

W zasadzie zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie wprowadziłem w życie dawno podjętej decyzji o zakupie kolejnych epizodów… Dodatkowo wiele wskazuje na to, iż wcześniej bądź później zdecyduję się spróbować pozostałych tytułów Telltale Games: The Wolf Among Us i Tales from the Borderlands.

 

Podziękowania czas zacząć

Nie będę Was zamęczał statystykami, ile było w tym roku opublikowanych artykułów itd., bo sam nie dałem rady tego policzyć. Natomiast w imieniu swoim, a także całej redakcji serwisu, chciałbym Wam ogromnie podziękować, że nadal z nami jesteście, że wciąż sprawia Wam radość oglądanie serialu The Walking Dead oraz innych filmów bądź seriali o zombie, że czytacie komiksy, gracie w ciekawe gry i dzielicie się z nami Waszymi pasjami. Dla takich osób warto coś tworzyć.

W nadchodzącym roku chcę Wam życzyć jeszcze więcej zombie w popkulturze, coraz lepszych odcinków serialu, ciekawszych historii w komiksie i wszystkiego, co sobie wymarzycie!

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook