W czasach opanowanych przez zombie niezwykle ważną rzeczą jest przemieszczanie się. Bez żadnego konkretnego i stabilnie zabezpieczonego budynku przebywanie dłużej w jednym miejscu może być bardzo niebezpieczne ze względu na szwendającą się wokół masę zombie. Najlepszym ze sposobów przemieszczania się grupki ludzi są samochody. Jest to wyjście funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne. Bohaterowie „The Walking Dead” musieli zmierzyć się nie tylko z dużą ilością zombie, ale także z brakiem paliwa i zdobywaniem go w takich ilościach, aby wystarczyło im do dotarcia do celu.  W komiksie i serialu podróżowanie odgrywa dużą rolę, bohaterowie przemieszczają się z jednego miejsca na drugie, po drodze napotykając nowe osoby i tracąc starych kompanów. Poznając nowe miejsca, nowe możliwości, ale również nowe trudności i zagrożenia. Dzięki niżej wymienionym pojazdom bohaterom serialu udało się nieraz ujść z życiem i dotrzeć do kolejnego miejsca, który mógłby stać się dla nich potencjalnym domem.

 

1976 Triumph Bonneville Hardtail Frame Conversion

Pierwszy pojazd należy do Daryla, który początkowo zapewniał mu niezależność i pozwalał odizolować się od reszty grupy jeżdżąc na nim w pojedynkę. Ale to właśnie dzięki niemu udało mu się uratować Carol podczas szturmu zombie na farmę Hershela.

Triumph Bonneville

 

 

1977 Winnebago Chieftain

Camper Dale’a był w serialu chyba tak samo wiekowy jak jego właściciel. Pomimo, iż podczas drogi ciągle się psuł, to wiele razy bohaterowie z niego korzystali. Camper był dobrym miejscem w trakcie podróży na chwilę względnie bezpiecznego odpoczynku, jakiejś namiastki normalności. Jego dach służył bohaterom często jako dobry punkt widokowy i obserwacyjny. Używany był on praktycznie przez wszystkich bohaterów serialu. Camper ostatni raz posłużył bohaterom podczas ucieczki Ricka i Carla z płonącej stodoły.

Winnebago Chieftain

 

 

1996 Mercury Sable

Samochód należący do serialowej Maggie. Jego najsłynniejszą historią w serialu był wypadek Lori spowodowany szwendającym się po ulicy zombie. Później już samochód nie nadawał się do użytkowania przez bohaterów.

Mercury Sable

 

 

2010 Hyundai Tucson

Samochód bardzo często używany przez wielu bohaterów serialu. Służył nie tylko do szybkich wypraw czy wywiezienia Randalla, ale dzięki niemu udało się ujść z życiem Glennowi i Maggie po zdarzeniu na farmie. Cały czas jest w użytkowaniu przez bohaterów.

Hyundai Tucson

 

 

1973 Ford F-250

Samochód, który kiedyś należał do Daryla i przy pomocy którego bohaterowie wywozili ciała zabitych zombie. Posłużył też jako transport do CDC.

Ford F-250

 

 

1966 Ford F-100

Właścicielem tego wozu był Otis i był on głównie użyty w scenie wyprawy Shane’a z Otisem do pobliskiej szkoły po potrzebne przyrządy medyczne. Sprawdził się także po „oczyszczeniu” stodoły przy wywożeniu zwłok. Za jego pomocą T-Dog wydostał z oblężonej przez zombie farmy Lori i Beth.

Ford F-100

 

 

2009 Dodge Challenger

To najgłośniejszy samochód całego serialu. Glenn odciągnął za pomocą wyjącego w nim alarmu zombie z budynku w Atlancie, w którym uwięzieniu byli członkowie jego grupy. Nie ukrywał, iż ta akcja przyniosła mu choć na chwilę odrobinę rozrywki. Samochód posłużył później na części do starego Campera Dale’a, a na pozostawionym po nim wraku Rick zachował kartkę z informacją i ostrzeżeniem dla Morgana, przyjaciela z Cynthiany.

 Dodge Challenger

 

 

 1979 Jeep Cherokee

Był to samochód należący do Carol Peletier i jej męża. Za jego pomocą udawało się ocalałym przemieszczać i dotrzeć między innymi do CDC. Posłużył on także w akcji ratowania Hershela z pobliskiego baru, gdzie potem go zostawili zmuszeni do szybkiej ucieczki. 

Jeep Cherokee

 

 

1992 Ford E-350

Skradziona przez Ricka ciężarówka z placu budowy w Atlancie w celu ewakuacji części grupy uwięzionej w jednym z budynków.

Ford E-350

 

 

1986 Suzuki Samurai

Samochód za pomocą którego Morales ze swoją rodziną odłączył się od grupy zmierzającej do CDC, a sam udał się do Alabamy w celu odnalezienia swojej mieszkającej tam rodziny.

Suzuki Samurai

 

 

1990 Chevrolet Suburban

Samochód należał do rodziny Greene. Rick skorzystał z niego ratując z farmy syna i Hershela. W kolejnym sezonie Maggie i Glenn wykorzystali go do poszukiwania pożywienia dla nowonarodzonego dziecka. Podczas jednej takiej wyprawy Merle przejął nie tylko samochód, ale i zakładników.  

Chevrolet Suburban

 

 

1987 Jeep Wrangler

Właścicielem samochodu był Shane i to przez niego był głównie użytkowany. Przydał się między innymi podczas podróży do CDC.

JeepWrangler

 

 

2009 Nissan Altima

Samochód należący do Gubernatora. Był on użyty dotychczas głównie w scenie, w której Gubernator machając białą flagą przyjechał do ocalałych żołnierzy w rzekomo pokojowych zamiarach.

Nissan Altima

 

 

2001 Ford Excursion

Samochód należący do ekipy Gubernatora. Użyty między innymi podczas przewiezienia Andrei i Michonne z miejsca wypadku helikoptera do Woodbury.

Ford Excursion

 

 

1974 Toyota Land Cruiser

Był to samochód należący do Morgana Jonesa. Tym samochodem udało się dostać Rickowi razem z Morganem i jego synem do Departamentu Policji, w którym pracował Rick i pozyskać potrzebną broń. Potem samochód pozostał dalej w użytkowaniu przez Morgana.

ToyotaLandCruiser

 

 

1967 Ford Mustang

Samochód pozostawiony w czasie wybuchu epidemii na zablokowanej autostradzie, nie był użytkowany przez grupę ocalałych. Na tym samochodzie bohaterowie zostawili informację oraz pożywienie dla zaginionej Sophii, córki Carol.

 Ford Mustang

 

 

1999 Ford Crown Victoria

Samochód, który Rick zabrał z Departamentu Policji i za pomocą którego próbował dostać do Atlanty. Z powodu braku paliwa pozostawił go w nieokreślonym ściśle miejscu na autostradzie.

 Ford Crown Victoria

 

 

2002 Dodge Ram 1500

Samochód użytkowany głównie przez T-Doga i Carol. Bohaterom udało się go zdobyć w trakcie podróżowania zimą jako ich trzeci środek lokomocji. 

DodgeRam1500

 

 

1990 Chevy Caprice Classic

Samochód znaleziony i użytkowany przez Merla podczas drogi do Gubernatora w celu oddania mu Michonne. W trakcie podróży zdecydował się ją wypuścić, a sam tym samochodem zwabił szwendaczy jako zasadzkę na żołnierzy z Woodbury.

Chevy Caprice Classic

 

 

1998 Dodge Ram 1500 Quad Cab

Samochód należący do Gubernatora. Pierwszy raz ukazuje się w odcinku „Walk With Me” 3 sezonu, gdzie ludzie z Woodbury docierają na miejsce katastrofy śmigłowca. Później ten samochód Gubernator wykorzystuje do pościgu za Andreą w odcinku „Prey”. Samochód też został użyty w odcinku 16 podczas ataku na więzienie, po którym Gubernator odjechał wraz z Shumpertem i Martinezem.

Dodge Ram 1500 Quad Cab

 

 

AM General HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) „Humvee”

Samochód został uzyskany przez Gubernatora z oddziału zabitych przez niego żołnierzy. To na tym samochodzie Michonne dostrzega ślady pocisków i odkrywa, że Gubernator okłamuje mieszkańców Woodbury. Samochód został wykorzystany pózniej podczas ataku na więzienie w epizodzie „Welcome To The Tombs”.

AM General HMMWV

 

 

1950 – 1988 AM General M35A2

Kolejny samochód, który Gubernator zdobył z obozu ocalałych żołnierzy. Można go zauważyć zaparkowanego w miasteczku Woodbury oraz wykorzystywany jest do wyciągania szwendaczy z dołów-zasadzek.

AM General M35A2

 

 

1993 – 1998 AM General M35A3

Samochód znajdujący się w wyposażeniu Woodbury, uzyskany z obozu żołnierzy amerykańskich. Wykorzystany w scenie ataku na więzienie w finałowym odcinku 3 sezonu, a później po zabiciu przez Gubernatora większości osób ze swojej armii zostaje porzucony na drodze.

AM General M35A3

 

 

1988 Ford Bronco

Samochód widziany po raz pierwszy w odcinku „Welcome To The Tombs” i wykorzystany do zniszczenia bram więzienia. Po ucieczce armii Woodbury zostaje porzucony na terenie więzienia.

Ford Bronco

 

 

1987 – 1991 Jeep Wrangler

Jeden z pojazdów wykorzystanych podczas ataku na więzienie przez Gubernatora i jego armię. Po ucieczce z więzienia samochód zostaje porzucony na drodze.

Jeep Wrangler

 

 

1996 Subaru Legacy Outback

Samochód należący do meksykańskiej rodziny, która zostaje zaatakowana przez zombie, a z pomocą przychodzą im Daryl i Merle. Po zabiciu zombie Merle zaczyna przeszukiwać ich samochód, po czym Daryl mierzy do niego z kuszy, pozwalając tym samym rodzinie bezpiecznie odjechać.

Subaru Outback

 

 

Bell UH-1 Iroquois (Huey)

Helikopter należący do obozu ocalałych żołnierzy amerykańskich. W wyniku awarii dochodzi jednak do katastrofy, a na miejscu rozbicia się śmigłowca pojawia się Gubernator ze swoimi ludźmi.

UH-1

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts