Niedawno pisaliśmy o zbiórce społecznej na polski serial sieciowy o zombie Póki śmierć nas nie rozłączy, nad którym objęliśmy jako serwis patronat. Dziś nieco więcej informacji o tym, na co mają zostać wydane pieniądze zebrane na PolakPotrafi.pl.

 Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie

Co już wiemy?

Kuba Ryszkiewicz to pomysłodawca, scenarzysta i reżyser serialu Póki śmierć nas nie rozłączy, który zaplanowany został na 5 do 6 odcinków po 5-10 minut. Więcej możecie przeczytać w naszym wcześniejszym artykule tutaj.

 

Progi finansowe zbiórki

Zbiórka crowdfundingowa na Póki śmierć nas nie rozłączy zakład następujące progi, których zebranie zagwarantuje:

  • 5000 zł – zrobienie pięciu odcinków niestety kosztuje – kostiumy, sprzęt, rejestracja dźwięku, charakteryzacja. Serial ma wyglądać jak najlepiej, ale bez pieniędzy nie można tego osiągnąć. 1000 złotych na odcinek to absolutne minimum.
  • 6000 zł – to oczywiście lepsza charakteryzacja, więcej zombie. Kamera filmowa zamiast lustrzanki i obiektywy anamorficzne. Czyli wszystko wyglądać będzie lepiej.
  • 7000 zł – to oświetlenie filmowe wraz z podnośnikiem.
  • 8000 zł – jeśli uda się zebrać aż tyle, zostanie nakręcony 6 odcinek serialu.

 

Geneza pomysłu na serial

Kuba Ryszkowski przyznaje, że to etiuda o miłości i zombie. Kłótnia pary głównych bohaterów zostaje przerwana pojawieniem się zombie – scena ta jest częściowo opowieścią o prywatnych relacjach twórcy i jego żony. Zombie to w zasadzie problem zewnętrzny, a ludzie nadal mają swoje zwykłe, „ludzkie” problemy. Do tego doszło uwielbienie filmów o zombie i tak narodził się pomysł i pilot serialu.

 

Teaser serialu

 

O pracy nad odcinkiem pilotażowym

Kuba przyznaje, że pilot był kręcony partyzancko. Wystąpili w nim jego bliscy, a także w realizacji brali udział znajomi, m.in. Kacper Gawron – operator, uczeń z liceum filmowego, którego prace niezwykle się podobały twórcy.

 

Jak możemy wesprzeć?

Polski serial sieciowy o zombie możecie wesprzeć już od złotówki wchodząc na stronę projektu na PolakPotrafi.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Zostały tylko 3 dni do końca zbiórki!

 

Więcej informacji o Póki śmierć nas nie rozłączy

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu: PolakPotrafi.pl, na profilu serialu na Facebooku, gdzie możecie zadać autorom pytania dotyczące serialu i zbiórki, na kanale YouTube serialu, a także śledźcie naszą stronę i strefowy fanpage na Facebooku.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook