Temat zombie najczęściej pojawia się w kinematografii amerykańskiej, ale okazuje się, że nasi polscy twórcy również są zakręcenie na tym punkcie. Przedstawiamy Wam znakomicie zapowiadający się polski serial sieciowy o zombie: Póki śmierć nas nie rozłączy, na którego stworzenie trwa właśnie zbiórka na PolakPotrafi.pl.

 Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie

 

Co to za serial?

Póki śmierć nas nie rozłączy to opowieść o związku dwójki bohaterów, którzy starają się przeżyć we wrogim, postapokaliptycznym świecie. Ta nieprzyjazne warunki pojawiają się w ich życiu nieproszone i bez ostrzeżenia, doprowadzając do wściekłości i agresji.

 

Serial będzie czerpał z gatunku filmów postapokaliptycznych i będzie stawiał na wyraziste postaci, żywy język i silne emocje. Poniżej możecie obejrzeć odcinek pilotażowy:

 

Póki śmierć nas nie rozłączy planowane jest na 5, a może nawet 6 odcinków – każdy po 5-10 minut.

 

Pomysłodawca Póki śmierć nas nie rozłączy – Kuba Ryszkiewicz –  tak mówi o swoich inspiracjach: Inspirują mnie reżyserzy o wyrazistym stylu, który mam nadzieję sobie wyrobić – wśród moich ulubionych wymieniłbym Martina Scorsese, PT Anderson czy Tarantino. Uwielbiam amerykańskie seriale, zwłaszcza wczesne HBO – „Sopranos”, „The Wire”, „Deadwood”. Lubię kino, które można czytać, które poza fabuła ma jeszcze coś i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się do tego dojść.

 

Twórcy

Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie - reżyser, scenarzysta Kuba RyszkiewiczKuba Ryszkiewicz – pomysłodawca, scenarzysta i reżyser serialu. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Autor scenariusza „Gra”, który wygrał Scriptfiestę 2013 – konkurs organizowany przez HBO. Autor komiksu „Nie przebaczaj”, który niedługo trafi do sieci.

 

Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie - operator Maciej DorykMaciek Doryk – operator filmowy i telewizyjny, steadicamista, współpracuje z firmami w Polsce i w Niemczech. Realizował materiały między innymi dla: Lidl Polska i Czechy, RWE, Grupy Lotos, DHL, Cellfast, czy Cafardini. Współpracował z braćmi Golec i członkami zespołu Piersi. Autor zdjęć do fabularnych filmów krótkometrażowych w reżyserii Mariusza Kamińskiego, Dawida Szpary i Amadeusza Andrzejewskiego.

 

Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie - operator Aleksander LeydoAleksander Leydo – operator filmowy i telewizyjny, związany ze stacją Motowizja, współpracujący między innymi z marką Marlboro. Miłośnik motocykli i dalekich podróży, z wykształcenia także archeolog.

 

 

Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie - charakteryzator Karolina PodgórskaKarolina Podgórska – charakteryzatorka związana z produkcją filmową od dziecka. W 2011 rozpoczęła naukę w warszawskiej WSA szkoląc się z techniki charakteryzacji. Od tamtej chwili zdobywa doświadczenie jako charakteryzator m.in w teatrze, na planach zdjęciowych i filmowych.

 

A także aktorzy: Bartek Cymbalista i Beata Terech w rolach głównych, a także pojawią się Filip Opania, Sławek Tomczak i Patryk Łukuć, jak również muzycy Olaf Deriglasoff i Michał Jelonek.

 

Jak można wesprzeć projekt?

Jeśli podoba Wam się pomysł powstania polskiego profesjonalnego, krótkometrażowego serialu o zombie, to projekt ten możecie wesprzeć przelewając już 1 złotówkę. Wystarczy wejść na stronę projektu na PolakPotrafi.pl i postępować zgodnie z instrukcjami.

 

Film zachęcający do wsparcia projektu:

 

Muzyka w serialu

W pilocie serialu swojej muzyki użyczyli Michał Jelonek – znany muzyk metalowy grający na skrzypcach, Michała Zygmunta – muzyk, kompozytor, gitarzysta – i zespół Stardust Memories – grają „dark country” i „space folk”. Dodatkowo potwierdzono już, że wykorzystana zostanie muzyka Olafa Deriglasoffa.

 

Znani wspierający projekt

Olaf Deriglasoff

 

Michał Jelonek

 

Michał Zygmunt

 

Łukasz Ciżmowski – rysownik, współautor komiksu „Incognito”

Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie - Łukasz Ciżmowski, komiks

Łukasz Mazur – grafik, autor „Planety uciętych kończyn”

Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie - plakat autorstwa Łukasza Mazura

Nagrody do zdobycia w crowdfundingu

Wspierając polski serial sieciowy Póki śmierć nas nie rozłączy możecie zyskać najrozmaitsze gadżety i pamiątki związane z projektem, m.in. podpisany scenariusz, płytę DVD czy oryginalny, użyty przy kręceniu kij baseballowy z podpisami ekipy.

 

Póki śmierć nas nie rozłączy - serial sieciowy o zombie

 

Więcej informacji o Póki śmierć nas nie rozłączy

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu: PolakPotrafi.pl, na profilu serialu na Facebooku, gdzie możecie zadać autorom pytania dotyczące serialu i zbiórki, na kanale YouTube serialu, a także już wkrótce na naszej stronie, gdyż obejmujemy serial naszym patronatem!

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook