Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku, w okolicach Gwiazdki wydana zostanie utrzymana w klimatach zombie survival gra planszowa polskiego autorstwa – Atak zombie!.

 atak-zombie-box

Autorem tytułu jest Piotr Pieńkowski, były redaktor naczelny takich czasopism, jak Świat Gier KomputerowychKult, czy SFera – wielki fan komiksu, serialu i gier z cyklu The Walking Dead.

Pomysłodawcy zależało na tym, aby oddać w tytule Atak zombie! nastrój, który towarzyszy uniwersum stworzonego przez Roberta Kirmana, a więc zadbać zarówno o suspens (ataki zombie, walka na barykadach), jak i walkę o przetrwanie (wyżywienie własnych ludzi, umacnianie schronienia, walki z konkurencyjnymi grupami).

Autor, na swój własny użytek, nazwał ten typ zabawy „survival game” i być może jest pierwsza tego typu gra, która faktycznie spełni nasze oczekiwania w tym zakresie. Wydawcą gry będzie Fox Games. Wkrótce więcej informacji.

Jeśli kochacie wszystko, co związane z zombie apokalipsą, klimat The Walking Dead oraz gry planszowe, to ten tytuł może okazać się strzałem w dziesiątkę jako tegoroczny prezent pod choinkę.

Poniżej grafiki z gry.

atak-zombie-plansza-kosciol

atak-zombie-ilustracje

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook