AllenAllen to drugoplanowy bohater trzeciego sezonu „The Walking Dead”, który po raz pierwszy pojawia się w jego półfinałowym epizodzie zatytułowanym „Made to Suffer„. W tym przypadku, twórcy postanowili pominąć kwestię życia z czasów przed apokalipsą, skupiając się raczej na jak najmocniejszym skonkretyzowaniu obrazu Allena jako ocalonego. Z sukcesywnie podawanych informacji dowiadujemy się, że punktem wyjścia dla tułaczki jego oraz jego rodzinny była Floryda. Razem ze swoją żoną Donną oraz synem Benem, zawędrował w okolice Jacksonville, gdzie spotkał Tyreesa oraz Sashę. Po utworzeniu z nimi niewielkiej grupki, wszyscy skierowali się w stronę słabiej zaludnionego stanu Georgia, łudząc się że to właśnie tu znajdą kawałek bezpiecznego schronienia. I tak też się stało. W dość szybkim tempie trafili oni w obręby 25-osobowej społeczności, której stabilne funkcjonowanie zapewniło im chwilę spokoju od horroru dnia codziennego. Niestety, sielanka nie trwała zbyt długo i została definitywnie skończona na skutek niespodziewanego ataku hordy szwendaczy. Po tym jak cudem ocaleli z masakry, rozpoczęli oni kolejny etap wędrówki na nowo szukając miejsca, które mogliby nazwać domem. Po trzech tygodniach chodzenia z kąta w kąt, w końcu trafili do West Georgia Correctional Facility– stanowego więzienia, które zostało zaadaptowane w tamtym czasie przez grupę Ricka Grimesa. Tak mniej więcej wygląda życiorys Allena. Pytanie tylko, jak prezentuje się on pod względem osobowości? Cóż, tutaj już tak kolorowo nie jest. Przede wszystkim, wyznaje on zasadę przetrwania najsilniejszych, co dość mocno rzutuje na jego sposób postrzegania świata jak i traktowania innych ocalonych. W jego mniemaniu, dobrem nadrzędnym jest on i jego rodzina, a cała reszta to albo zbędny dodatek albo problem, którego trzeba się jak najszybciej pozbyć. Jest skory do raptownego i nieprzemyślanego działania, długo żywi urazę oraz chęć zemsty. W swojej ideologii jest na tyle zacietrzewiony, iż nie widzi drugiej strony problemu. Najbardziej dziwi w tym jednak to, że mimo tak jawnej otwartości działania, Allen zawsze chowa się za silniejszymi od siebie lub idzie w stronę szczurowatych akcji, starając się zyskać na krzywdzie słabszych od siebie.

Aktor odgrywający postać: Daniel Thomas May

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts