Amy-the-walking-dead-16919145-840-600Amy po raz pierwszy pojawia się na ekranach telewizorów już w pilotażowym odcinku serialu pt. „Days gone bye„. Mimo tego, iż obecna jest jedynie przez krótką chwilę, to widz dostaje pełny obraz jej stosunku do otaczającego świata oraz ludzi. Ogromna opiekuńczość, troskliwość i oddanie sprawiają, że dla grupy ocalonych jest jedynym łącznikiem ze światem, którego kiedyś byli częścią, a który obecnie uległ całkowitej destrukcji. Amy jest typem osobowości, który w każdej, nawet najgorszej sytuacji odnajduje pozytywne strony. Wynika to nie tylko z ogromnego optymizmu ale także wrodzonej bariery przed poddaniem ludzkiego życia. Nie jest w stanie od tak sobie skreślić istnienia osoby, która podobnie jak ona ma prawo do życia i dalszej walki o byt. W tej sferze podejmuje ona wszelkie możliwe działania, wiedząc że wszyscy, bez względu na wiek, wartości tudzież poglądy, zasługują na przeżycie. Wybija się ponad ogólnie przyjęte konwenanse, które wraz z postępem czasu będą zataczać coraz szersze kręgi w tej małej społeczności ocalonych, sprawiając że z pozoru cywilizowane społeczeństwo zaczynie wypierać z podświadomości postawy oparte na zasadach moralnych. Niemniej, mimo wyznawanych przez nią wartości, ta 24-latka, nadal zachowuje się dziecinnie, wierząc w wróżki, jednorożce czy syrenki. Wywołuje to swego rodzaju kontrastowość, ponieważ jej powaga jest tylko i wyłącznie sposobem na zamaskowanie roztargnienia oraz życia w  „mydlanej bańce”. Jest to szczególnie widocznie w momencie, kiedy zestawia się jej charakter z „prawniczym” typem Andrei, będącą jej najbliższą rodziną. Sama Andrea często wypomina jej życie marzeniami, snami i pięknymi marami, podkreślając przy tym błędy w postępowaniu, nieadekwatne zarówno do wieku jak i zaistniałej sytuacji. Ciągłe ocenianie sprawia, że Amy zaczyna się odsuwać od siostry. Wie jednak że aby przetrwać musi być podobna do niej. Z biegiem czasu rozpocznie ona proces wewnętrznych zmian, jednakże czy przyszłe wydarzenia pozwolą jej go ukończyć i dostosować się do często brutalnych warunków?

Aktorka odgrywająca postać: Emma Bell

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Więc co? Tak po prostu ich tam zostawimy?(…)Andrea sama się zgłosiła by pójść, chcąc pomóc nam wszystkim(…)To moja siostra ty samolubny draniu!”

 

 

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts