Andrew

Andrew to epizodyczna postać trzeciego sezonu „The Walking Dead”, która została wprowadzona do fabuły serialu w odcinku „Seed„. Jest to notowany kryminalista, który odsiadywał wyrok w West Georgia Correctional Facility, aczkolwiek nie powiedziano za co oraz na jak długo go skazano. Podano natomiast, iż w schyłkowych momentach funkcjonowania placówki zamknięto go w więziennej stołówce razem z Tomasem, Oscarem, Axelem oraz Big Tiny’im, gdzie to miał czekać na nadejście pomocy. Walka z epidemią przyjęła jednak tak dramatyczny obrót, iż nikt nigdy nie przyszedł, a on sam w tym oczekiwaniu trwał przez kolejne 10 miesięcy. Dopiero przejęcie miejsca przez Ricka Grimesa pozwoliło mu w końcu wyjść na wolność i przekonać się, co pozostało ze świata po globalnej epidemii zombie. Ten moment, oprócz tego iż jest punktem zwrotnym w egzystencji Andrew, pokazuje również wszystkie detale dotyczące jego osobowości. Od pierwszej chwili widać, iż jest drugim co do ważności człowiekiem w więziennej grupce ocalonych. Swoją pozycję osiągnął dzięki przypodobaniu się wspomnianemu Tomasowi, dzięki czemu zapewnił sobie bezpieczeństwo oraz korzyści, bez konieczności wplątywania się w konfliktowe sytuacje. Popierał on wszelkie propozycje, które wyszły z jego strony bez patrzenia na zagrożenie z jakim były one związane. Warto zwrócić uwagę na to, iż Andrew sprawia przy tym wrażenie typowego lizusa, który choć chojrakuje to jednak lubi schować się za plecami ludzi o większej sile przebicia. Niby jest, niby zaznacza swoją pozycję, niby pcha się przed szereg, niemniej zawsze stoi gdzieś na drugim planie lustrując otoczenie i wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie. Przejawia tutaj typową przebiegłość oraz egoizm podszyty strachem, które uzewnętrznia w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek kryzysu. Mimo wszystko nie oznacza to, iż przez cały czas jest bierny. W przypadku naprawdę dużego zagrożenia, chęci zdobycia tego co pragnie oraz poczucia zemsty, potrafi wziąć sprawy w swoje ręce, wykazując się ogromną brutalnością oraz bezwzględnością w działaniu. Jest na tyle zaślepiony, iż nie cofnie się przed niczym by zrealizować swój cel. Dokona tego nawet kosztem ludzi, którzy mu ufali. 

Aktor odgrywający postać: Markice Moore

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts