The Walking Dead - Season 3, Episode 10 - Photo Credit: Gene Page/AMC

Axel to drugoplanowy bohater trzeciego sezonu „The Walking Dead”, który po raz pierwszy pojawia się na ekranach telewizorów w odcinku „Seed„. Mówiąc szczerze, jest to jedna z niewielu postaci, która posiada w pełni niepowtarzalny charakter. Ma niecodzienną oraz unikatową osobowość, mocne poczucie humoru nieskażone postapokaliptycznym pesymizmem oraz niezachwianą niczym normalność, która emanuje z niego na każdym możliwym kroku. Samo jego życie było na dobrą sprawę takie jak on sam czyli pełne lekkiego absurdu i komicznych nieporozumień, aczkolwiek warto zaznaczyć iż nie było ono wolne od prywatnych tragedii. Świadczy o tym chociażby powód przez który został skazany na odsiadkę w West Georgia Correctional Facility. Ze względu na jakiś dziwny zbieg okoliczności, postanowił on dokonać napadu mając przy sobie tylko i wyłącznie pistolet na wodę i choć wytłumaczył policjantom, iż nie był uzbrojony to i tak został zamknięty. Na jego niekorzyść zadziałało to, że w domu znaleziono broń jego brata, która formalnie pasowała do opisu podanego przez ofiarę. Całe to wydarzenie położyło ogromny cień na dalszą egzystencje Axela i stało się punktem wyjścia dla późniejszych początków jego narkomanii oraz dilerki lekami. Pytanie jednak, czy zaliczył on całkowity upadek? Rozchodzi się o to, że nie. Mimo licznych porażek nadal pozostał wierny swoim przekonaniom i optymistycznemu podejściu do rzeczywistości. Nawet wybuch apokalipsy i odizolowanie od świata na 10 miesięcy w więziennej stołówce razem z Tomasem, Andrew, Oscarem oraz Big Tiny’im nie wpłynęło na niego w jakiś bardzo drastyczny sposób. Oczywiście musiał wykształcić w sobie umiejętności przetrwania, szczególnie z tego względu iż funkcjonował zaraz obok notowanych morderców, niemniej z dużym sukcesem opierał się szerzącej dehumanizacji. Cechami Axela, które najbardziej rzucają się w oczy jest otwartość na nowe środowisko oraz chęć asymilacji do warunków narzuconych przez osoby bardziej doświadczone. Można nawet dojść do wniosku, iż on chorobliwie chce się wpasować w nowo ukształtowaną społeczność stworzoną przez Ricka Grimesa, co uwarunkowane jest strachem przed nieznanym światem zewnętrznym. Dla niego więzienie jest jedyną pewną rzeczą i nie cofnie się przed niczym by dowieść swojej wartości oraz zostać wśród ludzi dla których człowieczeństwo nadal jest priorytetem. Lojalność, a także oddanie czynią z niego wartościowego członka grupy, co w świetle kompletnego upadku moralnego jest postawą niemalże archaiczną. Oprócz tego warto wspomnieć o jeszcze jednym bardzo istotnym fakcie. Odznacza się on bardzo silnym poczuciem szacunku oraz poszanowania względem swoich najbliższych przyjaciół. Respektuje ich poświęcenie dla dobra ogółu, doceniając to ile musieli stracić by podjąć się takiego działania.

Aktor odgrywający postać: Lew Temple

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Jezu, proszę wysłuchaj mnie! My nie jesteśmy tacy jak oni

[Thomas/Andrew]. Widziałeś co zrobił z Big Tiny’im. Był moim przyjacielem. Błagam, my tacy nie jesteśmy! (…) Nie jestem zabójcą! To oni byli brutalni. Przysięgam na Boga! Nie chcę umierać!”

„Rick, wiemy że zawarliśmy umowę, ale my nie możemy przebywać w tym bloku ani minuty dłużej. Nadążasz za mną? Pełno tam ciał ludzi, których znaliśmy. Krew jest wszędzie na ścianach. Pełno tam duchów…Nie wiedzieliśmy niczego o zamiarach Thomasa i Andrew. Pokazałeś, że to ty tu rządzisz. Zrobimy wszystko by do was dołączyć. Błagam tylko o jedno…Nie każcie nam tam wracać”

„Jestem chyba pierwszym białym w historii świata, który nie chce wyrwać się z więzienia”

„Wewnątrz murów więziennych czuję się o wiele lepiej. Wszystko ma po prostu więcej sensu. Są tam zasady, a samo życie jest prostsze”

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts