Ben jest drugoplanowym bohaterem trzeciego sezonu „The Walking Dead”, który został wprowadzony do fabuły wraz z półfinałowym odcinkiem serii zatytułowanym „Made to Suffer„. Jego historia swój początek ma na Florydzie, gdyż to właśnie tu, razem z rodzicami Allenem oraz Donną, rozpoczął poszukiwanie bezpiecznego schronienia w tym postapokaliptycznym świecie pełnym nieoczekiwanej i często brutalnej śmierci. Pierwszym punktem wędrówki stało się Jacksonville, lecz jak się okazało, było ono tylko i wyłącznie ślepą uliczką. Brak zapasów, masa żywych trupów i ogólna opłakana kondycja, niwelowały jakiekolwiek próby zaadaptowania tego miejsca pod nowy obóz. Niemniej, wyprawa do miasta nie była całkowicie bezowocna, ponieważ to właśnie tu Ben i jego bliscy natrafili na Sashę oraz Tyreesa, z którymi utworzyli niewielką grupkę ocalonych. Po tym wydarzeniu, cała piątka ruszyła w kierunku Georgii, licząc na więcej szczęścia niż dotychczas. Decyzja ta okazała się wyjątkowo trafna, ponieważ w bardzo szybkim tempie trafili do 25-osobowej społeczności, która zapewniła im podstawowe elementy warunkujące dalsze przeżycie. Spokój okazał się jednak pozorny i został zniszczony przez niespodziewany atak hordy szwendaczy, która doszczętnie zniszczyła to co wypracowano. Niniejsze wydarzenia zmusiły bohaterów do ponownej walki w spustoszonych zarazą miastach, aczkolwiek nie trwała ona zbyt długo ponieważ już po trzech tygodniach odnaleźli West Georgia Correctional Facility– więzienie stanowe zamieszkiwane przez Ricka Grimesa i jego grupę. Wracając do samego Bena, to na tle całej swojej aktywności nie jawi się w aż nadto kolorowych barwach. Niestety, jest to typowy nastolatek, który najpierw robi, a później myśli. Podobnie jak jego ojciec, działa raptownie i pod wpływem chwili, mając przy tym duże parcie na to, by pokazać innym jak dobrze jest przystosowany do panujących warunków. Wyznaje zasadę przetrwania najsilniejszych, co też manifestuje na każdym możliwym kroku. Czy patrzy jednak na to, kiedy chojrakuje? Tak się składa, że nie co natomiast wpływa na tendencyjność w opowiadaniu się po złej stronie konfliktu. Nieumiejętności racjonalnego składania faktów to jedna z najgorszych cech tej postaci, która na domiar złego może stać się początkiem jej końca.

Aktor odgrywający rolę: Tyler Chase

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts