Big Tiny

Big Tiny to epizodyczna postać trzeciego sezonu „The Walking Dead”, która pojawia się w odcinku „Seed„. Choć w serialu nie zostało to zaznaczone to z opisu twórców wiadomo, iż dorastał on w ciężkiej dzielnicy i obracał przez cały czas w kryminalnym półświatku. Zażyłe korelacje z marginesem społecznym zawsze wciągały go w samo centrum kłopotów z których nie potrafił się wyplątać. Dodatkowo ciągle starał się znaleźć przysłowiowe „tylne wejście”, co w połączeniu z trudnościami w logicznym myśleniu i nieumiejętnością wycofania się w odpowiednim czasie zaprowadziło go do West Georgia Correctional Facilty, w którym miał odsiedzieć piętnaście lat. W chwili wybuchu apokalipsy zombie, został on zamknięty w więziennej stołówce razem z Tomasem, Andrew, Axelem oraz Oscarem, stając się w ten sposób jednym z pięciu ostatnich ocalonych więźniów. Żył tam przez 10 pierwszych miesięcy epidemii, nie mając zielonego pojęcia o tym co dzieje się ze światem zewnętrznym. Sytuacja rozjaśniła mu się dopiero z chwilą odbicia placówki przez Ricka Girmesa i jego ludzi. Sam Big Tiny na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zatwardziałego oraz brutalnego recydywisty z dość bujną kartoteką kryminalną. Jest to jednak mylna opinia, ponieważ o ile jego dobrze rozbudowana tężyzna może wskazywać na rolę nieobliczalnego mięśniaka, o tyle jego charakter mówi nam o czymś kompletnie odmiennym. Jest to tak naprawdę życzliwy, empatyczny oraz rozsądny człowiek, który potrafi myśleć o tragedii innych mimo swojego patowego położenia. Uznaje on również władzę bardziej doświadczonych ludzi, wykazując w stosunku do nich spory szacunek. Warto zwrócić także uwagę na to, że jako jeden z nielicznych w swojej grupce stara się znaleźć racjonalne wyjście z kryzysowej sytuacji, wiedząc iż nie ma sensu pogarszać jej wewnętrznymi konfliktami. Jest gotów do poświęcenia, które w jego ocenie zaprowadzi stabilny porządek i wymaganą kooperację. Dobrowolnie przystaje na warunki mające przynieść wymierne korzyści wszystkim osobom w około. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie zawsze dochodzi on do takowych wniosków samodzielnie. Ze względu na swoje słabe rozgarnięcie musi być często naprowadzany na odpowiedni tok i kontekst sytuacji.

Aktor odgrywający postać: Theodus Crane

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts