Chandler-Riggs-Carl-hat-Walking-Dead-AMC

Carl Grimes to typowy 13-latek, który obecnie wkracza dość wielkimi krokami w świat dorosłości. Widać to na pierwszy rzut oka już w odcinku „Days Gone Bye„. Traf jednak chciał, że przyszło mu dorastać w otoczeniu, gdzie śmierć jest codziennością, a ciągła walka o przetrwanie stała się nieodzownym elementem egzystencji wszystkich ludzi wokoło. On sam, jak to każde dziecko, jest trochę wścibski, odrobinę nieuważny, lekko zakręcony, a do tego z wielkim jak na te lata ego. Mimo wszystko, jest to jednak bohater cechujący się ogromnymi pokładami inteligencji jak i samozaparcia w dążeniu do celów. Oczywistym jest to, iż dużą rolę w kształtowaniu osobowości tego malucha odegrali jego rodzice- Lori oraz Rick Grimes. Obydwoje otaczali syna troską i dobrocią, umożliwiając mu wykształcenie umiejętności trafnej oceny zaistniałej sytuacji, unikając przy tym tworzenia złudnej wizji perfekcyjności i doskonałość. Otwartość rodziców sprawiła, iż Carl doskonale zdaje sobie sprawę, że nikt nie jest nieomylny i każdy popełnia błędy. On sam zresztą zrobił ich niemało, potrafią się przyznać do wynikających z nich konsewkencji. Można powiedzieć, że miał wręcz idealne życie zagwarantowane stałym poświęceniem ojca. Niestety w pewnym momencie ta beztroska zniknęła, stawiając Carla przed szeregiem trudnych decyzji. Początkiem tego pasma był postrzał Ricka, który nie odbił się bez echa na jego psychice. Wizja śmierci najważniejszej osoby w życiu będzie się go kurczowo trzymać przez długi czas. Na domiar złego cały kraj pogrążył się w chaosie spowodowanym epidemią żywych trupów, co zaowocowało tym, że nałożono na niego presję szybkiego dojrzewania. Zdaje on sobie sprawę, że otaczający świat wymaga twardości i hartu ducha. Ciężkie kroki będą na porządku dziennym, a on sam zmuszony zostanie to stawienia im czoła. Nie będzie miejsca na łatwe zagrywki czy grę w półsłówka. Liczy się spryt, pomysłowość, ale jednocześnie i człowieczeństwo. Ten świat przepełniony śmiercią najbliższych i ciągłą walką o skrawek bezpiecznej przystani sprawi, iż Carl niejednokrotnie zacznie kwestionować wcześniej wpajane mu wartości, co nie oznacza, iż tych wartości się wyzbędzie. Nadal będzie się ich kurczowo trzymać, dostrzegając jednak ich różne w skutkach efekty. Będzie miał świadomość, iż teraz liczy się twarde przetrwanie. Wszystkie te elementy sprawią, że osobowość jak i charakter bohatera będą stale ewoluować, a on sam pokaże skrajnie różne oblicza.

Aktor odgrywający postać: Chandler Riggs

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Zabiłem trzech szwendaczy. Byli przy drzwiach. Chciały tu wejść ale je odciągnąłem. Pozbyłem się ich. Uratowałem Cię. OCALIŁEM CIĘ! Nie zapomniałem tego, przez to że kazałeś bawić mi się w farmera. Nadal wiem jak przetrwać. Na szczęście dla nas…Prawdę powiedziawszy, już Cię więcej nie potrzebuję. Nie musisz mnie chronić, bo potrafię zadbać sam o siebie. Tak naprawdę to nawet nie wiedziałbyś jak o mnie zadbać. Nie potrafiłeś ochronić Judith ani Hershela, Glenna, Maggie, Michonne, Daryla albo mamy! Chciałeś tylko sadzić warzywa chowając się przed światem. On doskonale wiedział gdzie jesteśmy a Ciebie to nie obchodziło! Kryłeś się za ogrodzeniem czekając na…A teraz ich już nie ma…PRZEZ CIEBIE! LICZYLI NA CIEBIE! BYŁEŚ ICH LIDEREM! Teraz…jesteś nikim. Nic mi nie będzie jeśli umrzesz.”

„Tato powiedział mi pewnego razu, że był ze mnie niezmiernie dumny, że byłem dobrym człowiekiem. Teraz wiem, że to nie prawda. Wiem więcej o tym, czego ode mnie oczekiwał i starałem się temu sprostać, jednakże ciągle myślę że nie jestem tym za kogo on mnie uważa. Jestem po prostu kolejnym potworem.”

„Nie możesz wiecznie trzymać mnie z dala od tego co się dzieje!”

„O czym Wy tutaj rozmawiacie? Oni nie rozmawiają. Oni nie myślą. Oni zjadają ludzi. Oni zabijają ludzi! Widziałaś kiedykolwiek co się stało? Widziałaś kiedykolwiek kogoś kto tak umiera!? Oni nie są ludźmi, a już tym bardziej zwierzakami!”

„Przyszłaś tutaj z określonego powodu. Mamy po prostu tego samego wroga i ten sam problem. Tylko dlatego tu jesteś. To jest najważniejsze. Zamierzam tam pójść i zrobić to co muszę. Doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. I na pewno mnie przed tym nie powstrzymasz!”

1 sezon

2 sezon

3 sezon

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts