131171-the-walking-dead-the-walking-dead-daryl-dixonWidzom dane jest po raz pierwszy ujrzeć jednego z braci Dixonów-w tym przypadku Darylaw odcinku „Tell it to the Frogs„. Mimo swojego narwanego, dość burzliwego i odrobinę aroganckiego z początku usposobienia, jest to niewątpliwie jedna z najbardziej dynamicznych i intrygujących postaci w grupie Ricka. Tragiczne wydarzenia oraz jednoznacznie negatywne wzorce wpajane mu w okresie dojrzewania i późniejszej młodości sprawiły, że prócz antagonistycznego zachowania (którego będzie próbował się wyzbyć) wytworzył on w sobie umiejętności racjonalnego i klarownego łączenia faktów. Liczne doświadczenia pozwoliły mu dogłębnie poznać otaczający świat, przygotowując go przy tym do trudów codziennej egzystencji. Zmuszony został do ciągłej walki o swoje racje oraz byt, co zaowocowało jego godnymi pochwały sprytem oraz zaradnością. Wie w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo i przetrwanie. Zasady survivalu w skrajnie nieprzyjaznych warunkach ma opanowanie do czystej perfekcji. Ponadto bezproblemowo umie ocenić człowieka z którym ma do czynienia, dzięki szybkiej analizie jego postępowania i osobowości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że otacza się ludźmi których uważa za wartościowych mimo tego, że z natury jest „samotnym wilkiem”.  Dodatkowo na tle grupy Daryl wyróżnia się unikatowymi umiejętnościami takimi jak łucznictwo czy posługiwanie się wieloraką bronią białą, co przekłada się na odpowiedzialność za przeżycie wszystkich ocalonych. Początkowo nie cieszy się on dużym zaufaniem ze względu na własną natarczywość oraz impulsywność. Ludzie dopiero z czasem dostrzegają w nim pozytywne cechy, dzięki temu iż Daryl zaczął uzewnętrzniać swoje uczucia. Poszukuje w ten sposób czynnika, który wyrwałby go spod wpływu Merla, odpowiedzialnego za wszelkie tragedie. Swojej szansy na lepsze życie upatruje w Ricku, widząc jego wszechobecną moralność oraz zdolność zjednywania sobie ludzi. Wie, że człowiek ten jest wart współpracy. Budowanie z nim jak najlepszych relacji stanie się dla niego priorytetem wyznaczającym tor dalszego działania. Ponadto dzięki takiemu rozwojowi spraw zżyje się z resztą oraz stanie się oparciem i filarem grupy, zapewniając jej możliwość dalszej egzystencji. Odkryje on, że ci z pozoru obcy ludzie staną się mu bliżsi, nić sam brat. Będą dla niego niczym rodzina, której tak naprawdę nie miał. Zda sobie sprawię, iż w końcu ktoś dostrzegł w nim potencjał i zaczął traktować na równi z innymi.

Aktor odgrywający rolę: Norman Reedus

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Byłem razem z Beth. Uciekliśmy wspólnie. Walczyliśmy razem przez jakiś czas. Później po prostu zniknęła. Po tym wydarzeniu oni

[Calimersi] znaleźli mnie. Wiedziałem, że są źli ale mieli swój własny kod. Było to proste. I głupie. Ale było to także „czymś”…To mi wystarczyło”

„Szwendacze tego nie zrobiły. Zombie nie pojawiły się dopiero po tym, jak to miejsce zrównano z ziemią. Ktoś ich po prostu zaatakował. Spójrz na to, że każdy z nich został zamordowany strzałem w głowę. To była egzekucja. Ktoś przyszedł, zabił wszystkich i wszystko zabrał. Martwicie się trupami? Na waszym miejscu bardziej bym się przejmował tymi, którzy to zrobili” * cytat pochodzi z jednej ze scen usuniętych z sezonu drugiego

„Rick jest dobry w tym co robi (…) Jest człowiekiem honoru”

„Jeśli jeszcze raz mnie postrzelisz, to lepiej módl się abym nie już nie żył”

„To już trzeci raz kiedy celujesz tym czymś w moją głowę! Zamierzasz w końcu pociągnąć za spust Rick?!

„Merle to najtwardszy dupek jakiego znam (…) Nikt go nie zabije, chyba że on sam siebie”

„Twój chłoptaś pojechał na małe zakupy? To sama go szukaj. Mam lepsze rzeczy do roboty (…) Jestem samolubny? Lepiej dobrze mnie słuchaj idiotko! Każdego dnia wychodziłem w teren by szukać tej małej dziewczynki. W trakcie zarobiłem kulkę i strzałę. Nie wspominaj mi o brudzeniu sobie rąk! Chcesz sprowadzić tych dwóch dupków? To miłej podróży! Skończyłem z szukaniem ludzi!

„Powiem wam jakie to ma znaczenie. Absolutnie żadnego! Nadzieja i modlitwy to strata czasu. Znajdziemy Sophie całą i zdrową. Czy tylko ja tu wyznaję filozofię zen? Dobry Boże…”

„Carol, gdybyś choć połowę swojego czasu który tak chętnie marnujesz na wtykanie nosa w nieswoje sprawy poświęciła córusi to na pewno wciąż by żyła! Po prostu stąd idź! Nie chcę cię tutaj rozumiesz? Co, może jeszcze zaczniesz mi nawijać o moim ojcu co? Boisz się, po prostu się boisz! Bo jesteś całkiem sama, nie masz już męża ani nawet córki. Nie masz zielonego pojęcia co ze sobą zrobić. Nie obchodzisz mnie. SOPHIA NIE BYŁA MOIM PROBLEMEM! WSZYSTKO TO CO MIAŁAŚ ROBIĆ TO SIĘ NIĄ OPIEKOWAĆ!”

„To jest róża Cherokee. Historia opowiada o tym, że gdy amerykański żołnierze przesiedlali Indian Cherokee, ich matki były pogrążone w żalu i płaczu tracą po drodze najbliższych z powodu chorób, wycieńczenia i głodu. Wielu z nich po prostu zniknęło. Z tego też względu starszyzna odmówiła modlitwę. Prosili o znak, który podniósłby matki na duchu, dał siłę oraz nadzieję. Następnego dnia, takie same róże rosły w miejscach gdzie na ziemię spadły łzy tych matek. Nie jestem na tyle głupi by myśleć, że jakiś kwiat wyrośnie dla mojego brata, ale wierzę że ten zakwitł dla twojej dziewczynki [Sophie]”

„Wiesz co Merle? Ja może jestem tym, który odchodzi w drugą stronę, ale to ty jesteś tym, który ponownie nas opuszcza. Znowu!”

„Wy chyba nie mówicie poważnie. Pozwolicie aby ta laska [Andrea] nam groziła? Jej zmarła siostra to tykająca bomba! Dajce mi ją zastrzelić. Prosty strzał w sam środek głowy. Z tego dystansu potrafiłbym trafić indyka między oczy”

1 sezon

2 sezon

3 sezon

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts