Dave to epizodyczna postać drugiego sezonu „The Walking Dead”, która pojawia się w odcinku „Nebraska„. W epizodzie dowiadujemy się, iż pochodzi on z Filadelfii jednakże na skutek wybuchu apokalipsy zombie został zmuszony do ucieczki w kierunku Georgii. W czasie podróży spotkał na swojej drodze Tony’ego, z którym połączyły go bliskie przyjacielskie relacje. W późniejszym czasie dołączyli oni do większej (ponad 30-osobowej) grupy ocalonych, co pozwoliło im przetrwać początkowe etapy dramatycznej walki z szerzącą się zarazą. Jak się jednak okazało, społeczność ta była daleka od moralności i człowieczeństwa. W szybkim tempie skierowała się w stronę ograbiania oraz mordowania innych pozostałych przy życiu ludzi, po to aby zapewnić sobie dalsze funkcjonowanie. Dave przystał na takie warunki i zaadaptował się do nich, ponieważ najzwyczajniej w świecie były mu one na rękę. Roztaczana przez niego wrażenie inteligencji, taktycyzmu oraz ułożenia ma za zadanie przykryć jego egoizm, lekkomyślność, impulsywność oraz zbytnią pewność siebie. Dla niego liczy się tylko on sam oraz najbliżsi mu ludzie, przy czym krzywda czyniona obcym to sprawa drugorzędna by nie powiedzieć, że nieistotna. Ponadto kreuje on siebie na człowieka lubiącego mieć na wszystkimi kontrolę. Przy pomocy sztucznej uprzejmości oraz otwartości próbuje uśpić czujność rozmówcy, wyciągając od niego najprzydatniejsze informacje.

Aktor odgrywający postać: Michael Raymond James

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Kompletnie nic o nas nie wiecie [do Ricka, Glenna i Hershela]. Nie macie zielonego pojęcia przez co musieliśmy przejść oraz jakich rzeczy dokonać. Jestem jednak pewien, że sami musieliście stawić czoła podobnym sprawom. Czy nie mam racji? Po prostu nikt nie będzie miał czystego sumienia żyjąc w świecie, który pozostał. Wszyscy jesteśmy tacy sami…”

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts