Dr. Edwin Jenner (Noah Emmerich)Dr Edwin Jenner będący najbardziej rozpoznawalną postacią epizodyczną pierwszego sezonu „Żywych Trupów”, swój debiut miał wraz z premierą piątego epizodu serii pod tytułem „Wildfire„. W przypadku jego osoby można śmiało powiedzieć, że jest jedynym bohaterem spośród bogatej gamy ludzi pojawiających się w TWD z tak krótką aktywnością, ale z aż tak bogato nakreślonymi przeszłością, relacjami oraz rysem charakterologicznym. Wprawdzie nie wiemy gdzie żył czy studiował, jednak śmiało można stwierdzić, że Atlanta była jego prawdziwym domem gdyż z miastem tym związana była jego profesja. Został on wziętym naukowcem z zakresu mikrobiologii, chorób zakaźnych oraz immunologii, którego ciężka praca zaowocowała posadą w prestiżowym ośrodku badawczym jakim jest atlancki oddział Centers for Disease Control and Prevention. Oprócz pełnego sukcesu na polu zawodowym spełnił on również swoje oczekiwania w kwestii małżeństwa, żeniąc się z Dr Candance Jenner – wiodącym badaczem ośrodka oraz największym geniuszem oddziału. Dzięki temu mieli pełnię możliwości do zaimplementowania w swojej pracy maksymalnego perfekcjonizmu wymaganego przy tak skrupulatnym oraz pochłaniającym zajęciu. System ten przeniósł się później na pole badań nad wirusem zombiezmu, który zaczął siać spustoszenie na coraz większym obszarze USA. Połączenie ze sobą zacięcia, wiedzy oraz doświadczenia wpłynęły na szereg testów mających w przyszłości prowadzić do wytworzenia szczepionki. Niestety jednak walka okazała się bezcelowa, a sama zaraza nie do pokonania. Usilne próby zastopowania choroby skończyły się nie tylko porażką Jennera na polu naukowym, ale również szeregiem strat wśród najbliższych mu ludzi. Personel ośrodka został doszczętnie rozbity, a jego żona ugryziona co doprowadziło do jej śmierć. Po tym wydarzeniu służyła później jako materiał do testów. Mimo tak wielkiej tragedii, Edwin nadal prowadził eksperymenty samemu zajmując się placówką kierowaną z jego polecenia przez sztuczną inteligencję Vi. Będąc pełnym pasji oraz samozaparcia, dokładał on wszelkich starań by utrzymać kontakt z ośrodkami ogólnokrajowymi, regularnie wykonywał kolejne próby oraz notował postępy. Odznaczał się nie tylko oddaniem, ale również wiarą. Szkoda jednak, że wiara ta poległa w konfrontacji z brutalną rzeczywistością nie mającą żadnych perspektyw. W Jennerze upadło wszystko to, co przytrzymywało go przy życiu. Człowieczeństwo przestało mieć jakiekolwiek znaczenie, a każdy kolejny dzień był niczym innym jak symbolem jego własnej niemocy. Nawet nadzieja przestała odgrywać znaczącą rolę. On sam w pełni pogodził się z kresem wszystkiego, co czyniło człowieka ludzkim, myślącym oraz odczuwającym.

 Aktor odgrywający postać: Noah Emmerich

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Życie, doświadczenia, wspomnienia. Wszystko. Gdzieś w plątaninie tych organicznych zwojów, pomiędzy błyskami światełek, jesteśmy my i to co czyni nas ludźmi. To synapsy i elektryczne impulsy, które przenoszą sygnały. Decydują o wszystkim co mówimy, robimy i myślimy od dnia narodzin, aż do śmierci (…) Ta osoba została ugryziona i zarażona. Pozwoliła nam monitorować cały proces (…) Wszystko odpowiadające za człowieczeństwo umiera. To tylko ciało wiedzione instynktem”

„Robiłem co tylko mogłem. Mam nadzieję, że jesteś ze mnie dumna Candance. Zawsze wydaje nam się, że mamy czas. Ale czas się kończy”

„Powietrze staje w ogniu. Koniec smutku, żalu. Koniec wszystkiego (…) Nie ma nadziei. Nie ma niczego! (…) Rick, nadejdzie dzień kiedy przestaniesz być wdzięczny”

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts