Duane Jones

Duane Jones to bohater epizodyczny, który został zaprezentowany widzom serialu „The Walking Dead” w pilotażowym epizodzie pierwszego sezonu zatytułowanym „Days Gone Bye„. Jest to tak naprawdę jego pierwsza oraz zarazem ostatnia aktywność w tej historii, co przekłada się natomiast na niewielką ingerencję w jego rys charakterologiczny. Prócz tego, że jego rodzicami byli Morgan oraz Jenny Jonesowie, przy czym matka została ugryziona przez zombie w czasie ewakuacji do obozu ocalonych FEMA w Atlancie, nic tak naprawdę o nim nie wiemy. Owiano tajemnicą to gdzie mieszkał i robił, aczkolwiek widz dowiaduje się, iż cała trójka po ataku osiadła w Cynthianie i zajęła jeden z okolicznych domów zlokalizowanych na osiedlu zamieszkiwanym wcześniej przez Ricka Grimesa. Nawet po śmierci kobiety nie wyjechali poza miasto w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia uważając, że jest ono wystarczające by utrzymać ich przy życiu przez następne miesiące. Sam Duane jest typowym 14-latkiem, którego życie skoncentrowane było wokół nauki, gier, zabaw czy komiksów. Nawet po wybuchu epidemii nie uległo to gwałtownej zmianie, ponieważ jego ojciec za wszelką cenę trzymał go z dala od brutalności otaczającego świata. Dzięki silnemu wpływowi moralnych wartości oraz wychowaniu opartemu na wzajemnym oddaniu wyrósł on na człowieka rezolutnego, zapobiegliwego, ale co najważniejsze bardzo emocjonalnego. Taki typ osobowości sprawił, iż wszelkie tragedie, z którymi niestety nie był w stanie sobie poradzić, miały na niego bardzo dramatyczny wpływ. Mimo tego, iż na pozór potrafił cieszyć się każdą nawet najdrobniejszą chwilą, to wiedział że może być ona ostatnią w jego życiu. Wynikało to z ciągle rosnącego zagrożenia, które dawało o sobie znak na każdym kroku. Jak wszystkich tak również i jego nowe realia przytłoczyły, a wręcz rozbiły, choć oczywiście nie dawał tego po sobie poznać. Starał się za wszelką cenę przeżyć kolejny dzień, znajdując w sobie pokłady siły do dalszej walki.

Aktor odgrywający postać: Adrian Kali Turner

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts