Ed PeletierEd Peletier będący jednym z bohaterów epizodycznych został wprowadzony do „The Walking Dead” już w pierwszym sezonie serialu, a dokładnie w epizodzie „Tell it to the Frogs„. Mimo dość niewielkiego zadania odgrywanego przez niego na płaszczyźnie fabularnej, twórcy szczegółowo zarysowali jego osobowość wraz z backgroundem, co zostało argumentowane nadaniem mu roli głównego antagonisty S1. Pytanie jednak co można o nim powiedzieć? Z informacji podawanych widzom stopniowo wynika, iż postać ta nie uczęszczała nigdy do college’u, a co za tym idzie nigdy nie udało mu się uzyskać wyższego wykształcenia. Nie wiemy również czy kiedykolwiek kształcił się w zakresie konkretnego zawodu. Nic po prostu za tym nie przemawia. Jego ogólny stosunek do świata pozwala wierzyć, iż nakierował swoje działania w stronę pokrętnego zdobywania środków do życia, aniżeli uczciwą pracą. Niemniej, potrafił odnaleźć w sobie pewnej dozy romantyzm, dzięki któremu oczarował Carol, z którą później założył rodzinę. Ich związek przypieczętowany został narodzinami Sophie. Cała trójka osiadła gdzieś na terenie Georgii, najprawdopodobniej w pobliżu Atlanty. Szkoda tylko, że jak szybko jego urok się pojawił tak szybko zniknął. W niespełna kilka lat po ślubie na jaw wyszła prawdziwa-patologiczna natura Eda. Okazał się on tyranem, który na słabszych od siebie manifestuje swoją siłę i stanowczość, co w głównej mierze odbijało się na jego najbliższych. Wizję statecznego i spokojnego życia zamienił w horror rozgrywający się w czterech ścianach. Obojętność, którą przedstawiał na każdym kroku oraz tendencja do fizycznej jak i psychicznej przemocy sprawiły, że emocjonalnie rozbił on swoją małżonkę wpędzając ją w stan zawieszenia oraz bezcelowości. Siłą wymuszał na innych poczucie respektu i poszanowania jego osoby, co było elementem codziennej egzystencji. Można nawet powiedzieć, iż w pewnym sensie napawał się strachem który wzbudzał w ludziach zgromadzonych w jego otoczeniu. Bez cienia wątpliwości był on człowiekiem, dla którego liczył się tylko jego własny egoizm, a ze względu na wypaczony system wartości nie nadawał się do życia w zorganizowanym społeczeństwie, co zresztą pokazywał na każdym kroku po dołączeniu się do lokalnej grupy ocalonych. Nawet upadek normalnego świata nie wpłynął na zamianę poglądów czy zachowania Eda. Jednym słowem był on wbrew wszystkim i wszystkiemu. Traktowanie ludzi z góry w sposób niezwykle przedmiotowy było u niego na porządku dziennym, włączając w to negację wszelkich zasad czy reguł ustalonych przez osoby wyższe nie tylko rangą, ale i pozycją w grupie. Dodatkowo był on skory do przemocy względem innych kobiet w obozie, a na własną córką-mimo jej młodego wieku-zaczął patrzeć jedynie przez pryzmat jej fizyczności, co natomiast mogło mieć początki jeszcze w czasach przed epidemią.

Aktor odgrywający postać: Adam Minarovich

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts