Eliza Morales jest epizodyczną bohaterką pierwszego sezonu „The Walking Dead”, która po raz pierwszy pojawia się w serialu w odcinku „Tell it to the Frogs„. Szczegółowość jej rysu charakterologicznego jest niezwykle mała, co wynika z bardzo krótkiego czasu antenowego jaki jej poświęcono. Na dobrą sprawę, jej aktywność w fabule S1 ograniczała się tylko i wyłącznie do kilku bezdialogowych scenek, co dość sprawnie ukróca możliwości skonkretyzowania jej charakterystyki. Głównym źródłem informacji są jej rodzice czyli Morales oraz Miranda, od których dowiadujemy się, iż w pierwszych miesiącach trwania epidemii próbowali oni dostać się wraz z dziećmi (Eliza ma brata Louisa) do punktu medycznego FEMA zlokalizowanego w Atlancie, po to aby uchronić się przed zbliżającym się upadkiem. Niestety, obóz ocalonych okazał się jedynie mrzonkami więc by zapewnić sobie dalsze przetrwanie złączyli się oni z niewielką grupką dowodzoną w tamtym czasie przez Shane’a Walsha. Eliza dość szybko odnalazła się w strukturach lokalnej społeczności, co było możliwe dzięki obecności Carla Grimesa oraz Sophie Peletier, którzy dali jej poczucie normalności i stabilizacji. Ona sama, ze względu na swój młody wiek, jawi się widzowi jako lekko nieświadoma problemu osoba. Zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, aczkolwiek nie potrafi w pełni pojąć o co toczy się zasadnicza gra. Jest to wynikiem działań jej rodziców, którzy za wszelką cenę starają się uchronić ją przed brutalnością dnia codziennego.

Aktorka odgrywająca postać: Maddie Lomax

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts