Felipe to epizodyczna postać pierwszego sezonu „The Walking Dead”, która pojawia się na ekranach telewizorów wraz z odcinkiem „Vatos„. W czasach przed ZA pracował on w lokalnym domu starców jako pielęgniarz podejmując się codziennej opieki nad schorowanymi i niemogącymi samodzielnie funkcjonować osobami, w tym nad własną babcią Abuelą. Po tym, jak Stany Zjednoczone poniosły klęskę w walce z epidemią, stał się on członkiem grupy Vatos, w której to został wyniesiony do rangi głównego sanitariusza medycznego. Oprócz tego, jego głównym zadaniem było zdobywanie lekarstw oraz zaopatrzenia niezbędnych do dalszego funkcjonowania społeczności. Filipe to chłopak, który zrobi wszystko by utrzymać swoich najbliższych przy życiu. Jest on skory do pójścia w samo centrum wymarłej Atlanty po to by grupa (a także jego kuzyn Miguel) mogła przetrwać kolejny dzień postapokaliptycznych realiów. Działa sprawnie i z determinacją, choć bardzo często odznacza się lekkomyślnością, która sprowadza na nich niepotrzebne problemy. Gra twardziela, którym tak naprawdę co uwarunkowane jest potrzebą manifestowania siły mając odstraszyć potencjalne zagrożenie.

Aktor odgrywający postać: Noel Gugliemi

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts