Jacqui_Jim_adeus_K.U.Debiut Jacqui w „The Walking Dead” przypada na pierwszy sezon serialu, a dokładniej na jego drugi epizod zatytułowany „Guts„. Choć widać, iż pełni ona dość ważną z perspektywy widza rolę w prezentowanym materiale, to twórcy nie pokusili się o bardzo dokładne nakreślenie jej osoby. Niewiele wiadomo o niej zarówno z czasów przed apokalipsą, jak i po. Informacje nam przekazane- bardzo zresztą skąpe-mówią iż żyła w Atlancie, a praca którą się zajmowała dotyczyła urbanistycznego zagospodarowania miasta. Bardzo zgrabnie pominięto detale dotyczące jej rodziny, męża czy prywatnych życiowych doświadczeń. Nie wiemy również jak trafiła do grupy ocalonych stacjonujących pod miastem. Mówiąc prościej, „czysta karta” w kwestii jej backgroundu. Pojawia się więc pytanie, jak jawi nam się już po kilkutygodniowych walkach z epidemią? Otóż przejawia ona niezwykle pozytywne nastawienie do świata, choć dostrzega zagrożenie jakie niesie ze sobą takie, a nie inne życie. Nie można więc stwierdzić iż bagatelizuje problemy, którym zarówno ona, jak i inni muszą stawić czoła. Ma pełną świadomość, że każdy dzień może być ostatnim. Z tego też względu chce cieszyć się wszystkimi drobnymi chwilami. Dokłada także wszelkich starań, by stać się choć w minimalnym stopniu częścią ocalonych, zapewniających je w miarę stateczne funkcjonowanie. Jacqui wie czego nie potrafi sobie samej zapewnić, ale co może zaoferować w zamian za elementarne czynniki takie jak obrona oraz względna stabilizacja. Zajmuje się podstawowymi czynnościami, będącymi mimo wszystko nieodzownymi ich codziennej egzystencji. Dzięki swojemu otwarciu na nowe twarze, wrodzonej sympatii i poczuciu humoru w szybkim tempie nawiązała przyjazne stosunki z otaczającymi ją ludźmi z wyróżnieniem takich bohaterów jak Andrea, Amy czy Carol. Z biegiem czasu wychodzi również na jaw jej niezwykle bliski kontakt z T-dogiem opierającym się na silnej emocjonalnej więzi. Pytanie jednak, czy zdoła to przetrwać trudności, które tak szybko piętrzą się przed Jacqui? Czy poczucie społeczeństwa będzie na tyle silne by nadal znalazła w sobie energię do dalszego kontynuowania walki o byt i przetrwanie?

Aktorka odgrywająca postać: Jeryl Prescott Sales

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Jim, po prostu zamknij już oczy. Nie walcz z tym kochanie”

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts