Judith Grimes

Judith Grimes to trzecioplanowa postać „The Walking Dead”, która została wprowadzona do serialu wraz z odcinkiem „Killer Within” trzeciego sezonu. Dziecko to jest pierwszym spośród znanych nam bohaterów, które przyszło na świat w całkowicie ukształtowanych już warunkach postapokaliptycznych. Jej historia rysuje się w bardzo niecodziennych ale także i zaskakujących barwach, co wynika z niezwykle burzliwych korelacji łączących jej rodziców. W serii drugiej dowiadujemy się, iż biologiczną matką Judith jest Lori Grimes. Teoretycznie rzecz ujmując, tatą powinien być Rick Grimes ponieważ oboje byli już dawno po ślubie. Sprawa jednak nie wygląda tak prosto. Wraz z rozwojem fabuły na wierzch wychodzi informacja, iż wcześniej Lor wdała się w romans z Shanem Walshem, co mocno skomplikowało kwestię ojcostwa. Nie dość, że stało się to zarzewiem konfliktu pomiędzy dawnymi przyjaciółmi, to dziecko do końca życia nie będzie miało pewności kto tak naprawdę jest jej prawowitym ojcem. Sytuacja wyklarowała się dopiero w momencie kiedy Rick w pełni zaakceptował Judith jako członka własnej rodziny, co nie przyszło mu też łatwo. Początkowo uległ on mocnemu zdystansowaniu, a także niechęci w stosunku do noworodka traktując je jako powód licznych problemów w swoim życiu. Na uwadze miał nie tylko konflikty małżeńskie, ale także śmierć żony która odeszła w trakcie porodu. Z czasem uświadomił sobie jednak, że Judith to tak naprawdę ostatnia rzecz, która przypomina mu o szczęśliwych czasach razem z Lori oraz Carlem (brat). Przypomina mu o tym jak świat wyglądał kiedyś i daje powód by dalej walczyć o życie. Odnalezienie w sobie poczucia ojcostwa stało się dla niego punktem zwrotnym w egzystencji, które wytyczyło mu klarowne cele na przyszłość. Judith jest na dobrą sprawę dla każdego z osobna nadzieją na lepsze jutro. Umacnia w nich poczucie szczęśliwości oraz potrzebę miłości. Dla niej samej, środowisko w którym żyje jest czymś całkowicie normalnym. Nie czuje ona strachu czy pustki, która nastąpiła po anihilacji dawnego porządku. Ma szansę na nowy, lepszy start. Posiada po prostu coś, czego nie może osiągnąć nikt inny.

 

Aktorki odgrywające postać:

  • Adelaide i Eliza Cornwell (sezon trzeci)
  • Loudyn i Leighton Case (sezon trzeci)
  • Tinsley i Anniston Price (sezon czwarty)
  • Eleora i Elisea DiFranco (sezon czwarty)

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts