KARENKaren będąca drugoplanową bohaterką zarówno trzeciego jak i czwartego sezonu „The Walking Dead” została wprowadzona do serialu w odcinku „The Suicide King„, stanowiący premierowy epizod otwierający drugą połowę S3. Jest to postać o której tak naprawdę bardzo mało można powiedzieć z racji dość skąpego czasu antenowego. Widzowie nie są w stanie dowiedzieć się wielu szczegółów odnośnie jej całej egzystencji poza tym, że przez całe życie żyła w samym Woodbury (lub w jego okolicach) gdzie pracowała w charakterze nauczycielki. Po wybuchu epidemii stała się rezydentką idyllicznej osady wykreowanej oraz rządzonej przez Philipa Blake’a aka Gubernatora. Cała rodzinka Karen została najprawdopodobniej odebrana jej przez szalejącą epidemię (Noah nie był jej synem) więc sama musiała starać się o zapewnienie sobie bezpiecznej przyszłości. Stanowi ona idealny przykład kobiety stroniącej od przemocy wobec drugiego człowieka, chyba że zostanie ku temu przymuszona zagrożeniem własnego życia. Cechuje się silnym poczuciem człowieczeństwa oraz oddaniem względem ludzi, na których jej zależy. Stara się wnieść do życia społeczności tyle ile potrafi podejmując próby obrony czy zapewnienia stabilności. Jej sympatia oraz zrozumienie pozwalają na szybkie nawiązywanie bliskich kontaktów z otaczającymi ją ludźmi jak chociażby z Andreą. Niemniej jednak, jej bezgraniczna ufność oraz swoiste zaślepienie w kwestii moralności działań innych wpływają na łatwość zmanipulowania oraz trudności w dostrzeżeniu prawdziwych intencji osoby. Życie pod kloszem rozpostartym nad Woodbury sprawnie uniemożliwiło jej ewolucję w stronę prawdziwego survivalowca przez co uzależniona od działań innych ludzi. W wyniku późniejszego zawoalowania wydarzeń trafia ona do więzienia gdzie nawiązuje bliskie relacje z Tyreesem. Pojawia się jednak pytanie, czy apokalipsa jest odpowiednim czasem na miłość? Czy związek ten przetrwa trudności codziennej walki?

Aktorka odgrywająca postać: Melissa Ponzio

Sezon 3

 

Sezon 4

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts