Lambert Kendal to epizodyczny bohater pierwszego sezonu „The Walking Dead”, który pojawia się w odcinku pilotażowym serii zatytułowanym „Days Gone Bye„. W czasach przed apokalipsą rozpoczął on karierę militarną zaciągając się do armii Stanów Zjednoczonym, dzięki czemu wyrobił on w sobie odpowiednie umiejętności taktyczne, a także wykształcił się w dziedzinie obsługi broni palnej jak i samoobrony. To natomiast pozwoliło mu w przyszłości podjąć pracę zastępcy szeryfa w Departamencie Policji miasta King County. Wprawdzie jego aktywność w pilocie ogranicza się raptem do kilku minut, to jednak są one wystarczające by wyrobić sobie wstępną opinię o Lambercie. Przede wszystkim jawi się on jako zahartowany i skupiony na problemie człowiek, który skory jest do aktywnego działania. Pełniona przez niego funkcja policjanta wskazuje nam również na to, iż dobrze odnajdywał się w pracy grupowej, która jest podstawą tego zawodu. Choć jego los nie jest widzom wyjawiony, to biorąc pod uwagę solidny background tej postaci możemy założyć, iż tak jak Rick Grimes czy Shane Walsh uformował on swoją własną grupę ocalonych, którymi stara się przewodzić w zapewnieniu bezpiecznej przyszłości.

Aktor odgrywający postać: Jim R.Coleman

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts