Leon Basset to epizodyczna postać pierwszego sezonu „The Walking Dead”, która pojawia się na ekranach telewizorów w odcinku „Days Gone Bye„. W epizodzie dowiadujemy się, iż był on jednym z czterech zastępców szeryfa Departamentu Policji miasta King County. Leona tak naprawdę można potraktować jako kompletne zaprzeczenie obrazu policjanta jaki zna każdy z nas. Jest on rozkojarzony, lekkomyślny, odrobinę nierozgarnięty. Poza tym ma problemy w skupieniu się na wykonywanej misji, zaprzątając sobie myśli sprawami nieistotnymi takimi jak programy telewizyjne. Jego dalsze losy choć w serialu nie były poruszane to zostały rozwinięte w internetowej grze AMC pod tytułem „The Walking Dead: Dead Reckoning”.

Aktor odgrywający postać: Linds Edwards

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts