walking-dead-maggie

Maggie Green to postać, której pierwsze pojawienie się w serialu przypada na czas drugiego sezonu, a dokładniej, na odcinek „Bloodletting„. Jest to 23-letnia dziewczyna pochodząca z wielopokoleniowej rodziny, zamieszkującej od przeszło 100 lat jedną z farm w stanie Georgia. Jej ociec Hershel Green, po śmierci swojej żony Josephine, związał się z Annette, wprowadzając wiele zmian w życiu Maggie. Nowi ludzie, w tym przyrodni brat Shawn, sprawili, że nie była ona w stanie pogodzić się z ogromem zmian jakie zaszły w jej życiu. Doprowadziło to do tego, iż poszła w stronę skrajnych zachowań, sferę buntu oraz niemożności podporządkowania się odgórnie nałożonym zasadom. Ból, złość, załamanie oraz żal, wywołały  zamknięcie się w swoim własnym świecie oraz izolację od tego co działo się na zewnątrz. Musiała sama zmagać się z trudnościami jakie się przed nią piętrzyły. Niemniej, wraz z postępującym czasem i narodzinami swojej siostry Beth, Maggie zaczęła wychodzić z cienia rozpoczynając życie od nowa, biorąc je takie jakim jest i dostrzegając w nim pozytywy jakie niesie. Sukcesy w liceum, a następie w collegu zawdzięcza własnym doświadczeniom, które zahartowały ją na wiele lat. Jednakże to z czym borykała się dotychczas było niczym, w porównaniu do tego co ją czeka. Tak samo jak i reszta świata, została ona zmuszona do walki o swoją egzystencję w czasach kiedy cały świat został zdziesiątkowany przez plagę zombie. Choć wydawać by się mogło, że żyjąc na farmie została zamknięta w „złotej klatce” stworzonej przez ojca, to przeszła ona przez naprawdę wiele. Po raz kolejny musiała stawić czoła śmierciom osób najbliższych jej sercu. Najpierw straciła matkę, a następnie brata. Odejścia te odbiły się szerokim echem w jej psychice, sprawiając, że stała się nieufna i nie pozwala od tak wkroczyć nowym w jej życie. Wiele rzeczy poddaje analizie, a ludzi uznawanych za prawdopodobne zagrożenie trzyma z daleka, czekając i sprawdzając każdy ich krok. Maggie, prócz tej jednej, dość mocno widocznej cechy odznacza się sporą odwagą, sprytem oraz oddaniem. Dodatkowo można u niej dostrzec umiejętności walki bronią białą, a jeździectwo ma opanowane do czystej perfekcji. Należy zwrócić również uwagę na fakt, iż zdolna jest do poświęcenia samej siebie w obronie osób, których kocha. Taką osobą, prócz najbliższej rodziny jest Glenn Rhee, z którym rozpoczęła związek małżeński. Maggie odnalazła w nim nadzieję na lepsze jutro. Kiedy cały świat upadł, ta dwójka wydaje się nierozłączna, pokazując reszcie ocalałych, że szansa na normalność nadal istnieje. Sama Maggie nie boi się stawiać swojego życia na szali i zawsze zdaje sobie sprawę z konsekwencji jaką niesie ze sobą nieobliczalność świata. To sprawi, że zostanie niejednokrotnie zmuszona do przełamywania pewnych barier oraz walki wbrew własnym wartościom oraz przekonaniom, co nie zawsze okaże się pozytywne w skutkach dla niej samej, jak i ludzi których kocha.

Aktorka odgrywająca postać: Lauren Cohan

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Czekałam na ciebie Sasha. Ja się nie poddaję. Potrzebuję jednak twojej pomocy, ponieważ nie potrafię zrobić tego sama. Nawet jeżeli uda mi się dogonić Boba, to i tak sami nie znajdziemy Glenna. Na początku myślałam, że nie mogę prosić was o to byście ryzykowali własnym życiem, ale mogę, ponieważ wiem po co będziecie tak ryzykowali. I tu już nie chodzi tylko o Glenna. Doskonalę zdaję sobie sprawę, że się boisz”

„Wszystko to do czego ogranicza się nasze życie to ciągła ucieczka”

„Tato…Nie musisz dłużej walczyć. Nie martw się o mnie i Beth. Zajmiemy się sobą. Będziemy ostrożne. Ja, Beth i Glenn będziemy na siebie uważać. Możesz już odejść tato. Zaznaj spokoju. Nie musisz już dłużej walczyć. Jeśli nadszedł już twój czas to się nie opieraj. Chcę ci podziękować. Dziękuję za wszystko”

„Rób co musisz i idź do diabła!”

„Glenn, nie chcę się bać dalszego życia”

2 sezon

3 sezon

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts