Morales-006Morales pełniący rolę drugoplanowego bohatera w pierwszym sezonie „The Walking Dead” został po raz pierwszy przedstawiony szerszej publiczności w odcinku „Guts„. Choć jego zadanie jest znacząco ograniczone względem reszty frontowych postaci, to mimo wszystko należy on do grupy głównych protagonistów podczas początkowych etapów fabuły. O samym Moralesie nie można zbyt wiele powiedzieć prócz tego, że przez całe życie mieszkał w Atlancie wraz ze swoją żoną Mirandą oraz dwójką dzieci Elizą i Louisem, po czym po wybuchu epidemii ewakuował się z miasta w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca, trafiając w ten sposób na sprawnie formującą się na tamten czas lokalną społeczność ocalonych. W jakich okolicznościach to jednak nastąpiło? O tym fakcie nic nie wiadomo. Postać ta przedstawia nam się od samego początku z samych pozytywnych stron. W kryzysowych sytuacjach potrafi zachować zimną krew i kontrolę nad własnymi emocjami racjonalnie kalkulując wszelkie możliwości wyjścia z problemu. Nie ma również barier w angażu do większości zadań wymagających narażenia własnego bezpieczeństwa. Poczuwa się do odpowiedzialności za ludzi, którzy zapewniają normalne przetrwanie jemu jak i jego rodzinie. W bardzo szybkim tempie zjednał sobie uznanie wszystkich w około stając się bardzo ważną częścią tej niewielkiej grupki „szczęśliwców”. Nie brakuje mu otwartości, heroizmu czy poczucia wzajemnej współpracy. Jako jeden z niewielu zachował w sobie również spore pokłady humoru. Należy zwrócić uwagę na to, iż docenia to, że los obszedł się z nim dość łaskawie pozwalając mu dla kogoś żyć. Choć codzienna egzystencja przeistoczyła się w ciężką walkę o byt, to mimo wszystko nadal znajduje w sobie energię do dalszego działania, co motywuję chęcią zapewnienia bezpieczeństwa najbliższym mu osobom. Niemniej jednak w pewnym momencie decyduje się odłączyć od Ricka i reszty zabierając swoją rodzinę do Alabamy w poszukiwaniu pozostałych członków jego rodziny.

 Aktor ogrywający postać: Juan Gabriel Pareja

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Przyjechaliśmy do miasta szukać zapasów. Żeby coś znaleźć musimy przeżyć. A żeby przeżyć musimy się skradać. NIE STRZELAMY NA ULICACH!”

„Cóż, Panie Władzo z okolicy, witamy w wielkim mieście”

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts