Oscar

Oscar to drugoplanowy bohater trzeciego sezonu „The Walking Dead”, który wprowadzony został do serialu w odcinku „Seed„. O jego historii sprzed  ZA nie wiadomo praktycznie nic, co wynika z faktu mocnego skupienia się przez twórców na jego rysie charakterologicznym. Ze zdawkowych informacji wynika, iż gdzieś w Georgii miał on żonę i dziecko. Nie zdradzono jednak gdzie mieszkali oraz czym się zajmowali. Kolejną wiadomością jest to, iż został skazany na odsiadkę w West Georgia Correctional Facility za włamanie oraz kradzież. Kiedy po wybuchu epidemii więzienie zostało opanowane przez kompletny chaos, jeden ze strażników zamknął go w więziennej stołówce razem z Tomasem, Andrew, Axelem oraz Big Tiny’im, każąc im czekać na nadejście pomocy. Niestety nikt takowy się nie zjawił, dzięki czemu Oscar stał się jednym z pięciu ostatnich pozostałych przy życiu więźniów. Przeżył niemalże rok w całkowitym odizolowaniu od świata zewnętrznego, nie mając pojęcia o anihilacji połowy populacji. Rewelacje wyjawione przez Rick Grimes po tym jak ten przejął placówkę, są dla niego tak surrealistyczne iż niemożliwe do przyswojenia. Dość szybko otrząsnął się jednak z szoku, podchodząc do sytuacji ze sporym pragmatyzmem. Jest otwarty na sugestie, kooperację z nowymi ludźmi w swoim otoczeniu, a także wspólną walkę w celu zaprowadzenia porządku. Ogólnie rzecz biorąc, Oscar jest typem indywidualisty znającego swoją wartość oraz cenę własnego istnienia. Nie jest on skory do słodzenia po to aby zapewnić sobie miejsce w grupie. Kieruje się raczej w stronę bezpośredniej i często do bólu szczerej konfrontacji, która ma uzmysłowić drugiej stronie wszelkie błędy w jej postępowaniu i myśleniu. Warto jednak wspomnieć, że docenia i respektuje poświęcenie innych widząc jak wiele musi ich to kosztować. W pełni rozumie, iż na nowo ukształtowany świat nie ma w sobie miejsca na zbytnią tkliwość. Wymaga zdecydowania i gwałtownego działania, nawet jeżeli pociągnie on za sobą jego własną śmierć. Choć uważa, że przyjaźnie nadal odgrywają znaczącą rolę w życiu jednostki, to jednak w świetle nowych warunków pełnią drugorzędną rolę. Oscar w pełni pogodził się z ulotnością dnia codziennego, starając się przeżyć każdą daną mu chwilę w jak najbardziej efektywny sposób. 

Aktor odgrywający postać: Vincent Ward

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Nigdy nie błagałem o moje życie i teraz też tego nie zrobię. Rick, rób zatem to co musisz”

„Wszyscy zasłużyliśmy na to by wylądować w więzieniu. Nie będę udawał świętego ale uwierz mi, że już dawno odpokutowaliśmy swoje”

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts