Otis_HeroOtis został wprowadzony do „The Walking Dead” w drugim sezonie serialu, co przypadło na drugi odcinek serii pod tytułem „Bloodletting„. Z racji tego, iż jest to postać czysto epizodyczna twórcy nie zagłębiali się zbytnio w ukazanie jej ewolucji. Niemniej jednak dość zgrabnie jak na tak krótką rolę nakreślili zarówno przeszłość, jak i charakter tej postaci. Już od samego początku jego funkcjonowania na ekranie dowiadujemy się, iż razem z żoną Patricią zamieszkuje on farmę Hershela. Najprawdopodobniej wprowadzili się oni na długo przed wybuchem apokalipsy, gdyż Green zatrudnił go jako swojego pomocnika przy zarządzaniu i prowadzeniu ziemi będącej w posiadaniu rodziny od wieków. Wraz z rozwojem akcji, widzowie mają możliwość zapoznania się z informacją, iż w pierwszych fazach epidemii zaciągnął się jako wolontariusz do lokalnego punktu FEMA zwalczającego skutki rozszerzającej się zarazy. Sam Otis jawi się nam jako osoba oddana oraz poczuwająca się do odpowiedzialności za własne czyny. Posiada również rzadką cechę rozumienia  tragedii innych, czego efektem są próby polepszenia sytuacji otaczających go ludzi. Należy zwrócić również uwagę na fakt niezwykłej lojalności w stosunku do najbliższych ofiarując im wszystko to, co może dać. Staje się on nie tylko ważną osobą w życiu Hershela i innych, ale również pośrednim motorem napędowym dalszego funkcjonowania farmy, zarówno dzięki zabezpieczaniu jej przed zagrożeniem, jak i zapewnianiu wyżywienia i siły niezbędnej do pracy. Cechuje go zaradność, emocjonalność oraz umiejętność dalszego działania mimo wrodzonych ułomności.

Aktor ogrywający postać: Pruitt Taylor Vince

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Patricia skarbie, nie mamy czasu na przypuszczenia, a to wszystko moja wina. Jestem za to odpowiedzialny

[postrzelenie Carla]. Nie będę siedział bezczynnie, kiedy ten chłopak [Shane] będzie brał wszystko na siebie. Nic mi nie będzie (…) Rick, poczekaj z podziękowaniami do czasu aż twój syn wyzdrowieje”

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts