582x0_519ecfccd20d0Patricia będąca jedyną drugoplanową damską bohaterką w drugim sezonie „The Walking Dead” została wprowadzona do serialu w epizodzie „Bloodletting” podobnie jak i cała reszta mieszkańców farmy Greenów. Jest to postać o której tak naprawdę niewiele można powiedzieć z racji poświęcenia jej naprawdę znikomej uwagi, choć nie jest powiedziane iż twórcy całkowicie odtrącili ją na bok. Z informacji widzom przekazanych wynika, iż we wczesnych latach swojego życia poślubiła Otisa i razem z nim zamieszkała na wiejskich terenach Georgii. Później ze względu na podjęcie przez niego pracy u Hershela Greena przeprowadziła się na wspomnianą farmę, co nastąpiło najprawdopodobniej na długo przed wybuchem samej apokalipsy. Do obowiązków Patrici należało, oprócz doglądania normalnego funkcjonowania nowego mieszkania, również pomoc w zakresie medycyny weterynaryjnej. Objęcie takiego stanowiska wynikło z faktu jej wykwalifikowania w tej dziedzinie, które nabyła w okresie młodości. Jak się z czasem okazało, farma stała się dla niej symbolem wybawieniem od horroru mającego miejsce na zewnątrz, w miastach takich jak Atlanta czy pobliska Senoia. Maksymalna opieka jakiej doświadczyła ze strony Maggie czy Beth pozwoliła jej na dalszą egzystencję w tych nowych i często brutalnych realiach. Mimo diametralnych zmian, Patricia nadal pozostała niezwykle sympatyczną oraz oddaną osobą znającą poczucie wspólnoty i polegania na sobie. Ma pełną świadomość, że aby przetrwać należy dać od siebie tyle ile się da, by podbudować i tak już wątłą stabilność. Empatia, lojalność, wierność swoim przekonaniom czy emocjonalność to jedne z wielu cech określających jej charakter. Z biegiem czasu stała się ona nie tylko nieodzownym członkiem rodziny Greenów, ale także ważnym elementem społeczności, którą tak usilnie pragnie zbudować Rick Grimes.

 Aktorka odgrywająca postać: Jane McNeill

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

„Otis był jedynym, który znał się na broni. Teraz kiedy odszedł musimy sami nauczyć się chronić siebie nawzajem”

„Shane, byłeś z Otisem w jego ostatnich chwilach. Widziałeś jak umierał. Proszę! Muszę wiedzieć, że jego śmierć miała jakiś sens”

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts