Rowan to epizodyczna bohaterka trzeciego sezonu „The Walking Dead”, której debiut przypada na odcinek „Walk with Me„. Jest to postać, o której niewiele można powiedzieć. Jej chwilowa obecność w zaledwie jednym odcinku uniemożliwia jakąkolwiek głębszą analizę pozwalającą wyodrębnić ważne dla pełnej charakterystyki szczegóły. Jedynym znanym faktem z jej życia jest to, iż po pewnym czasie walk z postapokaliptyczną rzeczywistością trafiła ona do miasteczka ocalonych o nazwie Woodbury. Tam osiadła na stałe i żyła przez kolejne osiem miesięcy, ciesząc się normalnością zapewnioną mieszkańcom przez ich lidera- Philipa „Gubernatora” Blake’a. Po dłuższym okresie zbliżyła się ona na tyle blisko do osoby Gubernatora, iż udało jej się wciągnąć go w romans oraz intymne zażyłości. Nie wiadomo jednak, czy ich związek był czymś stałym czy zaledwie przelotną znajomością. To czy Rowan w społeczności pełniła jakieś ważne stanowisko również zostało owiane tajemnicą.

Aktorka odgrywająca postać: Lindsay Abernathy

 

NAJWAŻNIEJSZE CYTATY

 

„Andrea, długo się błąkałyście. W tym czasie Gubernator urządzał to miasto (…) Prace są ciągle w toku, ale nie od razu Rzym zbudowano. Myślę, że zasłużyliśmy na to porównanie. Nic się do nas nie przedarło od ponad miesiąca. Nikt także nie zginął od początku zimy. Mamy godzinę policyjną. Nikt nie wychodzi po zmroku. Hałasy i światła ograniczamy do minimum.  Strażnicy na murach i patrole trzymają szwendaczy na dystans. Ci mężczyźni ryzykują życiem, żeby ochronić do miejsce. Stracili wielu przyjaciół. Każdy radzi sobie na swój własny sposób. A mi się podoba styl Gubernatora”

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts