Shumpert to trzecioplanowy bohater trzeciego sezonu „The Walking Dead”, którego widzowie mogą poznać w odcinku zatytułowanym „Walk with Me„. Choć pojawia się on w większości epizodów S3, to jednak niewiele szczegółów można o nim powiedzieć. Generalnie pełni on rolę dodatku, aniżeli pełnoprawnego uczestnika zdarzeń, który w sposób dynamiczny wpływałby na kształtowanie fabuły. Praktycznie nic nie wiadomo o jego przeszłości sprzed wybuchu apokalipsy zombie. Można założyć, iż żył on w Woodbury aczkolwiek nic na to nie wskazuje. To czy posiadał rodzinę oraz czym się zajmował również zostało owiane tajemnicą. Po tym, jak świat zaczął chylić się ku upadkowi, trafił on jakimś cudem na Philipa „Gubernatora” Blake’a, stając się jego przybocznym gwardzistą. Z chwilą założenia Woodbury awansował także na stanowisko głównego dowodzącego niewielką armią miasteczka, dzieląc swoje kompetencje razem z Caesarem Martinezem oraz Merlem Dixonem. Do jego obowiązków, oprócz uczestniczenia w wypadach, należało pilnowanie porządku w osadzie oraz jej ochrona przed potencjalnym zagrożeniem ze strony żywych trupów. Cechą charakterystyczną Shumperta, która już od pierwszej chwili rzuca się widzowi w oczy, jest jego efektywność w walce. Działa sprawnie, bez zawahania czy konsternacji, wykonując powierzone mu zadania w 100%. Nie zwraca także uwagi na charakter podejmowanych kroków, co uwarunkowane jest biernością względem tego jak postępuje Gubernator. Nie przejmuje się licznymi przejawami brutalności ze strony Philipa, akceptując jego liderowanie bez najmniejszego zawahania. Można odnieść wrażenie, iż wyznaje zasadę: „po co ingerować w sprawy, które mnie nie dotyczą skoro obecnie jest dobrze i niczego mi nie brakuje„.

Aktor odgrywający rolę: Travis Love

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts