Sophie_Peletier_TS-19Sophia Peletier będąca córką Carol oraz Eda została zaprezentowała w serialu po raz pierwszy w epizodzie „Tell it to the Frogs„. Niestety, z racji tego, iż była to postać raczej drugorzędna nie można zbyt wiele o niej powiedzieć. Ze strzępków informacji, które okresowo pojawiały się na przestrzeni ostatnich trzech sezonów możemy dowiedzieć się, iż ta 12 letnia dziewczynka przez całe swoje życie była częścią patologicznej rodziny. Jej ojciec, z natury tyran o wygórowanym ego miał tendencję do stosowania przemocy wobec najbliższych osób, włączając w to własne dziecko. Zaowocowało to tym, iż stała się ona dość nieśmiałą oraz przerażoną względem nowych realiów dziewczynką. Niemniej, dzięki wpływowi matki otaczającej ją maksymalną opieką oraz troską, Sophia w bardzo szybkim tempie nawiązała pozytywne, jak i bliskie kontakty z ocalałymi składającymi się na grupę stacjonującą pod Atlantą. Jej pokłady sympatii, oddania oraz zrozumienia pozwoliły na sprawną kooperację z pozostałymi dziećmi w osobach Carla Grimesa oraz Elizy i Louisa Moralez. Ewidentnie można było zauważyć, iż Sophia czerpała z tego względną stabilizację. Pozytywne emocje oraz wartości wyznawane przez grupę sprawiły, iż na moment zaznała ona normalności, co zdynamizowało odrobinę jej egzystencję skoncentrowaną ówcześnie wokół negatywnych bodźców. Ludzie ci stali się dla niej ważnymi, dzięki czemu wykształciła ona w sobie sporą empatię oraz silną drabinę wartości. Pytanie jednak, czy pozwoliło jej to na pokonanie barier oddzielających ją od zaznania spokoju i możliwości do dalszego życia? Czy szorstkość i bezduszność otaczającego świata stały się łatwymi do pokonania? Sophie podobnie jak i pozostali bohaterowie została postawiona w miejscu, z którego na pierwszy rzut oka nie ma wyjścia. Aby móc w końcu stanąć na prostej i jednocześnie zachować wpajaną przez matkę moralności, musi ona spojrzeć w głąb własnych możliwości i skonfrontować się z rosnącą dehumanizacją. Niestety, nie zawsze działania te przyniosą pożądany skutek, przy czym konsekwencje tych kroków mogą przynieść dla niej dramatyczne rezultaty.

Aktorka odgrywająca postać: Madison Lintz

 

1 sezon

2 sezon

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts