Tomas

Tomas to epizodyczna postać trzeciego sezonu „The Walking Dead”, która pojawia się w odcinku „Seed„. Jest jednym z pięciu więźniów, którym udało się przetrwać chaos jaki wybuchnął w West Georgia Correctional Facility, po tym jak w obrębie murów odnotowano pierwsze przypadki ataku szwendaczy na żywych. Razem z Andrew, Oscarem, Axelem oraz Big Tiny’im został zamknięty w więziennej kafeterii przez strażnika, czekając na pomoc która nigdy nie nadeszła. W zawieszeniu oraz nieświadomości trwał do czasu przejęcia placówki przez Ricka Grimesa, czyli przez około 10 pierwszych miesięcy apokalipsy. Z racji tego, iż był najbardziej radykalną osobą w tej niewielkiej grupce, w szybkim tempie przejął on realną władzę podporządkowując sobie każdego z osobna. Na jego korzyść zadziałało również to, iż był w posiadaniu broni palnej, która w tak kryzysowych sytuacjach stanowi najlepszy argument. Tomas to tak naprawdę do cna negatywny bohater, który na domiar wszystkiego pełni rolę antagonisty pierwszych kilku odcinków sezonu. Dzięki temu, już na starcie wiadomo z jakim typem charakteru mamy do czynienia. Na jaw wychodzi fakt, iż jest on notowanym mordercą dla którego odebranie komuś życia nie jest czymś nadzwyczajnym. Bawi się w pana życia i śmierci, nie zważając na okoliczności czy aspekty danej sytuacji. W jego światopoglądzie wartości moralne po prostu nie istnieją, a strach oraz przemoc są jedynymi środkami pozwalającymi na wypracowanie sobie respektu. Lubi być na przysłowiowym piedestale, zaspokajając potrzeby kosztem innych ludzi. Stara się być przebiegłym, szukając momentu który dałby mu przewagę nad przeciwnikiem. Przejawia przy tym agresję, złość, a także szeroko pojmowaną destrukcję tudzież mord. Jest najzwyczajniej w świecie nieobliczalny i stanowi zagrożenie dla każdej osoby znajdującej się w jego otoczeniu.

Aktor odgrywający postać: Nick Gomez

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts