filmy zombie 2013Brnąc przez ciemne korytarze Internetu, w poszukiwaniu filmów o zombie do naszej listy znalazłam kilka zapowiedzi premier na 2013 rok. Jak dla mnie ? maniaczki tego tematu – są konieczną pozycją do obejrzenia.

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie każda zapowiedź nowego filmu o zombie jest nadzieją, że może teraz, tym razem, będzie to Ten Najlepszy. Ale jeszcze nie znalazłam takiego co miałby dla mnie 10/10. Są niektóre co się zbliżają mniej, lub bardziej do Ideału, niestety żaden go jeszcze nie osiągnął. Dlatego każda nowość jest przeze mnie wyczekiwana i utęskniona. A więc zaczynamy. Oto lista zapowiedzi na 2013 rok.

31 stycznia 2013 na ekrany światowych kin wejdzie Warm Bodies, film nakręcony na podstawie noweli  Isaaca Mariona. Jest to opowieść o chłopaku-zombie, który zrządzeniem losu zakochuje się w swojej ofierze. I wiadomo, jak zawsze, wraz z miłością przychodzą rozterki moralne? 

Książka została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno przez krytyków jaki i publiczność. Wspaniały Simon Pegg (Wysyp Żywych Trupów) powiedział o książce iż jest hipnotyzującą ewolucją klasycznego współczesnego mitu.

Reżyseria i scenariusz zostały powierzone w ręce Jonathana Levine, główne role zaś Nicholasowi Hoult (Był sobie chłopiec) i Teresie Palmer (Klątwa 2).  Według zapowiedzi film ma trwać godzinę 37 minut i mam ogromną nadzieję, że będzie to czas naprawdę dobrej rozrywki. Trailer jest naprawdę sympatyczny, obejrzyjcie zresztą sami!

 

 

Na 12 kwietnia 2013 zapowiedziana jest premiera remaku Martwego zła 2. Evil Dead w nowym wydaniu ma powalać efektami, które były niedostępne w 1981roku. Dla tych co historii nie znają, jest to opowieść o grupce znajomych którzy chcą spędzić weekend w chatce na uboczu. Niestety schodzą do piwnicy w której znajdują księgę zaklęć i wymawiają inkantacje? A potem zaczyna się urocza zabawa ze Złem w roli głównej J

Reżyserię sprawuje Fede Alvarez, główne role to między innymi: Jane Levy, Shiloh Fernandez (Deadgirl), Jessica Lucas, Lou Taylor Pucci, Elizabeth Blackmore.

Trailer zapowiada się nieźle, mam więc nadzieję, że na filmie się nie zawiodę i będzie godnym następcą produkcji z 1981roku. Krew będzie mocno tryskać!

 

 

20 czerwca wraz z Bradem Pittem na ekrany kin wkroczy World War Z, kolejna ekranizacja książki. Autor książki Max Brooks w swoim dorobku  oprócz World War Z (Wojna Zombie, polskie wydanie z Red Horse), ma również przetłumaczony na język polski  Zombie Survival: podręcznik obrony przed atakiem żywych trupów(również wydawnictwo Red Horse). Książka jest zbiorem relacji uczestników wojny z zombie. Na całe szczęście wygranej wojny, choć ludzi pozostało niewielu. Książka cechuje się naprawdę dużym realizmem. Mam nadzieję, iż film będzie równie ciekawy. Reżyserią zajął się Marc Forster, główną rolę powierzono Bradowi Pittowi. Jestem bardzo ciekawa jak też to będzie wyglądało w kinie, na razie obejrzyjcie sobie trailer.

 


 


 

No i nadeszła pora na najbardziej oczekiwaną przeze mnie premierę, która mam nadzieję ukaże się w 2013 roku. WYRMWOOD jest produkcją dwóch braci którzy postanowili nakręcić film o zombie. Już wcześniej mieli kilka drobnych produkcji na swoim koncie, zamarzyło im się więc zombie world. Zaczęli zbierać ekipę, projektować kostiumy, scenografię i wszystko inne. Nakręcili Trailer i zaczęli zbierać kasę. I mam wielką, ogromną, obezwładniającą nadzieję, że ich film się ukaże i będę mogła go obejrzeć.  Jako że uwielbiam Mad Maxa to jego połączenie z zombie w trailerze mnie osobiście powaliło na kolana. Zapowiada się po prostu AWSOME! Jeśli chcecie przyłożyć rękę do tego filmu, chłopaki zbierają fundusze na stronie http://www.indiegogo.com/wyrmwoodmovie. Za datek w wysokości 100 dolców możecie adoptować własnego zombie!

 

 

Ktoś, gdzieś rzucił plotką, że w tym roku ma wyjść Zombieland 2. Niestety muszę zdementować te plotkę. Ruben Fleischer oznajmił, iż owszem istnieje scenariusz do drugiej części, jednak nie do końca on podoba się zarówno jemu jak i ekipie. Do czasu powstania odpowiadającego wszystkim scenariusza, kontynuacja rewelacyjnego Zombielandu nie powstanie. A że reżyser zajął się innymi filmami, myślę, że możemy zapomnieć o reaktywacji.

 

A może wyjdzie jeszcze coś, o czym na dzień dzisiejszy nie wiemy? Cieszmy oczy całą masą filmów o zombie jakie już powstały, czekajmy z niecierpliwością na nadchodzące, czytajmy książki, przygotowujmy się i uważajmy na zombie, bo mogą czaić się za każdym rogiem!

 

Serwus!

Rudzia

Wierzę w zom­bie. Zom­bie nie ma żad­nych uczuć, wy­konu­je je­dynie pod­sta­wowe fiz­jo­logiczne pro­cesy. Jas­na, cho­lera, cza­sem sądzę, że apo­kalip­sa tych stworzeń już daw­no nastąpiła, tyl­ko jes­teśmy zbyt śle­pi, by to doj­rzeć.
Lub sa­mi jes­teśmy jed­ny­mi z nich. Żywe tru­py. Ha! Wszys­cy ni­mi jes­teśmy, w mniej­szej lub całko­witej części.

More Posts