Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the messages where you give a Thank You to an other users.


Wiadomości - nwnw

dnia: 13 Grudzień, 2018, 15:18:19 1 Pozostałe / Filmy i Seriale / Odp: Wiedźmin

Ja wiem, że to dopiero wprawki są, ale o ile Kaer Morhen mi się podoba, o tyle ten drugi filmik jakiś taki hmmm... niedorobiony, jakby dorwała się do tego banda amatorów i nie bardzo wiedzieli co mają robić. No ale to dopiero wprawki, więc ostateczny efekt będzie lepszy. Mam nadzieję xP

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Jej ostatni sezon powinien być jakieś 2 sezony temu.
The Hollywood Reporter donosi iż Norman Reedus oraz Melissa McBride podpisało z AMC nowe kontrakty na udział we franczyzie TWD. Kontrakty te nie tylko przedłużają współpracę obydwu gwiazd na kolejne lata; przez media określane są również mianem przełomowych. Rozmowy celem podpisania podobnego kontraktu prowadzi także inna gwiazda cyklu- Danai Gurira. Warto zwrócić uwagę na to, że zawarte pomiędzy obydwoma stronami porozumienie jest pierwszym z kroków w kierunku planowanego rozwoju franczyzy TWD.

Jakie zmiany w kontekście udziału Reedusa i McBride wprowadzają powyższe umowy? Przede wszystkim- zarobki. Umowy wstępnie obejmują 3 kolejne lata; o ile w czasie tych 3 lat majątek McBride powiększy się o 20mln o tyle w przypadku Reedusa mowa o 50 do 90mln zysków. Na czym polega natomiast ich przełomowość? Po pierwsze, nawet jeżeli hipotetycznie Reedus i McBride z nieznanych powodów zostaliby usunięci z TWD, i tak dostaną swoje wynagrodzenie. A dlaczego? To wyjaśnia kwestia druga. Podpisane umowy zakładają ich swobodną rotację pomiędzy planowanymi nowymi tytułami będącymi elementem rozwoju marki "The Walking Dead:. Co to oznacza w praktyce? Daryl oraz Carol mogą pojawić się w kilku projektach jednocześnie, jeżeli Gimple sobie tego zapragnie.

Jeżeli chodzi o Gurirę, rozmowy są w toku. Przedstawiciele AMC potwierdzili iż naprawdę chcą utrzymać jej osobą przy tytule ponieważ cenią jej udział w TWD. Oczywiście ostatnie wydarzenia dotyczące Lincolna pokazały, że TWD potrafi przetrwać nawet odejście głównej gwiazdy, ale utrata kolejnych twarzy marki nie jest celem stacji. Biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój kariery Guriry, AMC jest skłonne wypracować każde porozumienie które zapewni dalszy udział aktorki we franczyzie.

Powyższe informacje są naprawdę szokujące. Na kilka miesięcy po tym jak Lauren Cohan została zmuszona do opuszczenia TWD ze względu na niechęć AMC do zmiany wysokości jej gaży, stacja podpisuje nowe wielomilionowe kontrakty z trójką innych aktorów serii. Biorąc pod uwagę fakt że Cohan oraz Maggie stały w pierwszej linii do przejęcia roli "lead" po Lincolnie, jest to śmieszne, chamskie i bezczelne jednocześnie. Patrząc na to z perspektywy czasu, Cohan została przez AMC potraktowana niemalże tak źle (a może nawet gorzej) co niedawno Kim Dickens. Nie dziwi mnie zatem niechęć aktorki do powrotu do TWD. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ona już nigdy się w serii nie pojawiła.
Tak naprawdę wynalezienie antidotum nic nie zmieni - z ludzkości zostały niedobitki, sztywnych, którzy się ostali i tak trzeba wybić, a infrastruktura jest zniszczona.

dnia: 09 Listopad, 2018, 22:59:19 5 The Walking Dead Serial / Sezon 9 / Odp: SE09E05 "What Comes After"

To wyśmienicie, że historia Ricka zakończy się w kompletnie innym miejscu, z dala od ludzi których kocha. No ale trzeba jakoś wycisnąć ostatnie soki z marki.
Pomimo ogromu zapewnień okazuje się, że Andrew Lincoln nie do końca pożegnał się z rolą Ricka Grimesa. Po ogromnej medialnej szopce jaka rozpętała się wokół aktora, AMC zapowiedziało iż Lincoln powtórzy swoją rolę w nadchodzących 3 wysokobudżetowych pełnowymiarowych filmach telewizyjnych stanowiących rozszerzenie telewizyjnego uniwersum TWD.

Pierwszy z trzech planowanych projektów jest już w fazie pisania scenariusza, za który odpowiada nie kto inny jak sam Scott M.Gimple. Jego produkcja ma ruszyć już w 2019 roku. Data premiery oraz miejsce kręcenia na chwile obecną są nieznane ze względu na najbliższe plany Lincolna związane z krótką przerwą w karierze zawodowej i chęcią spędzenia czasu z rodziną. Mimo wszystko, Gimple ma nadzieję że film wejdzie na ekrany szybciej niż później.

Wszystkie trzy filmy opowiedzą historię Ricka począwszy od wydarzeń z ostatniego 5 epizodu TWD przez 6-letni przeskok w czasie, a nawet kawałek dalej. Każdy z nich stanowić będzie odrębną i skończoną historię stanowiącą kolejny wycinek z życia Grimesa. Oprócz samego Ricka, dużym prawdopodobieństwem jest udział innych bohaterów z TWD np. Daryla czy Michonne. Przedstawiciele AMC liczą na to, że drogi Ricka i Mich prędzej czy później znowu się skrzyżują.

Żaden z trzech planowanych filmów nie stanowić będzie furtki dla innych potencjalnych spin-offów TWD. Każdy z nich będzie zupełnie "odmiennym" (według Gimple) spojrzeniem na świat TWD. W założeniach ma on opowiadać o zupełnie odmiennych ludziach, odmiennych motywacjach, odmiennych wątkach. Bo w końcu kto lubi wiecznie powtarzanie jednego i tego samego. Ponadto, do projektów zaangażowane zostanie nowe pokolenie scenarzystów po to by wprowadzić świeżość i nie powielać wykorzystanych już schematów.

Gimple również zapowiedział, że na przełomie kilku następnych lat w produkcji będą kolejne tytuły z uniwersum TWD, w tym potencjalne seriale i miniserie. Istotne jest to, że część z tych projektów skupi się na przeszłości TWD i opowie o postaciach, których nie ma już w serialu. Jedna z takich historii jest już na etapie tworzenia.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Chyba wiemy kto zwerbuje grupę Magny do Alexandrii :)


Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

Muzyka normalnie jakby Jezus Chrystus zstąpił na ziemie kolejny raz.
Spoko ta Judith Walsh. Ciekawe co będzie robiła częściej; drapała się po głowie czy wolała "Riiiiiick, Riiiiick, where is Riiiiiick?".

dnia: 02 Listopad, 2018, 13:25:59 9 Pozostałe / Filmy i Seriale / Odp: Wiedźmin

Przepraszam, ja kilka postów temu zauważyłem, że aktorka mająca grać Yen ma za ciemną karnację. Czarodziejka była blada, a nie śniada. Tak więc gryzie się to z wielokrotnym opisem w książkach i nieszczęsnym wizerunkiem z gier, na którego powoływanie się stało już obrazą praw boskich i ludzkich. Poza tym ma za delikatną twarz by grać kogoś takiego jak Yennefer. Yen słynęła z ciętego języka, patrząc na aktorkę, w jej ustach nie będzie to wyglądać zbyt przekonująco, tak jak w ustach Cavilla nie będzie brzmieć dobrze tekst o obwoźnym burdelu.

Natomiast aktorka mająca grać Triss pasuje z wyglądu równie dobrze jak do roli Królowej Elżbiety. Triss miała włosy w kolorze świeżo wyłuskanego kasztana, połyskujące złotem, niebieskie oczy i rumiane policzki. Nawet jak pierdzielnie się jej perukę czy przefarbuje włosy i da szkła kontaktowe, to kurde nie będzie miała rumianych policzków, bo takie posiadają osoby o jasnej karnacji.

Co do Istreda "Istredd nie wyglądał na więcej niż zasłużone, krzepkie czterdzieści. Miał lekko szpakowate, proste, sięgające ramion włosy i liczne, dodające powagi zmarszczki na czole, przy ustach i w kącikach powiek. Geralt nie wiedział, czy głębia i mądrość szarych, łagodnych oczu była naturalna czy wywołana czarami. Po krótkiej chwili doszedł do wniosku, że to wszystko jedno. " Tyle w temacie. Aktor kozie z zadu wyciągnięty. Zwłaszcza że ma całe, radosne 29 lat.

Reszty nawet już nie chce mi się komentować. Mam tylko nadzieję, że Musiała szybko coś rozerwie na strzępy.

Oburzenie castingiem w tym wypadku absolutnie nie musi wynikać ze światopoglądu, tylko z pragnienia zobaczenia ulubionej serii - niezależnie czy znanej z książek i gier, czy tylko z gier - takiej jak została ukazana przez Sapkowskiego i twórców gry. Po prostu. Na miliard procent takie samo albo i większe by było oburzenie przy obsadzie Władcy Pierścieni, jakby Jackson chciał pierdzielnąć czarnego Boromira, albo śliczne, małe czarne Hobbity - całą czwórkę. I nie dlatego, że ktoś jest rasistą, ale dlatego, że Boromir i Hobbici w książkach nie byli murzynami. Po prostu. Wychowałem się na Wieśku i po prostu cholernie przykre jest jak ktoś nie szanuje pierwowzoru i przerabia go na własną dziwaczną modłę.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się

That stranger is revealed to be Judith Grimes (around 10 years old), toting a shotgun and wearing Carl's hat.XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Co do decyzji Lincolna i AMC odnośnie naszego protagonisty to mam ambiwalentne odczucia, aczkolwiek nie możemy oceniać tej decyzji. Będziemy mogli o tym zadecydować, gdy The Walking Dead dobiegnie końca, a to z prostego powodu. Jeśli przywrócą Ricka za sezon, bądź dwa i to w dość racjonalny jak na standardy AMC sposób to ta decyzja może okazać się słuszna. Gdy nie ujrzymy ponownie Ricka w serialu to ta decyzja będzie błędna i powinni go uśmiercić już teraz. Konkludując, musimy poczekać i wtedy będzie dane nam ocenić czy ten sposób pożegnania się z tą postacią jest prawidłowy.
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Czytał ktoś komiks TWD i może napisać jaką rolę po opuszczeniu więzienia będzie pełnił  :negan:

Tak w skrócie w kilku punktach:

1. Negan wydostaje się z celi za pośrednictwem dzieciaka o imieniu Brandon. Nastolatek przed wypuszczeniem Negana opowiada mu o Szeptaczach, oraz chce udać się do ich obozu aby poinformować Alphe o planach Ricka (Rick wcześniej zabił jego ojca, więc ten chce się zemścić).
2. Negan wraz z Brandonem wtapiają się w tłum osób, które wyruszają z Alexandrii do Hilltop, a w połowie drogi po cichu od nich się ulatniają.
3. Negan po drodze zabija Brandona, ponieważ ten strasznie go irytuje.
4. Negan w dalszej części wędrówki spotyka Szeptaczy, oraz samego Bete. Oznajmia im, że przez długi czas był sam i chce się do nich przyłączyć.
5. Negan po kilku dniach spędzonych w obozie Szeptaczy zabija Alphe odcinając jej głowę, a następnie wraca do Alexandrii z nową zdobyczą. Rick stopniowo zaczyna darzyć Negana większym zaufaniem.
6. Negan bierze udział w wojnie z Szeptaczami, a przy starciu z Betą łamie Lucille na jego plecach.
7. Negan po wojnie z Szeptaczami jest puszczony wolno i osiedla się jakiś kawałek (albo nawet i kilka dni) drogi od Alexandrii.

dnia: 29 Październik, 2018, 19:38:03 12 The Walking Dead Serial / Sezon 9 / Odp: S09E04 ,,The Obliged"

Myślę spokojnie, że epizod zasługuje na wysoką ocenę. Konflikt Ricka i Daryla zrealizowany bardzo dobrze, oprócz tego że Dixon jest hipokrytą wciągając Glenna jako argument, bo sam spowodował jego śmierć :D

Negan w celi to jest to, JDM to świetny aktor i idealnie pokazuje co może stać się z człowiekiem, który gnije od kilku/kilkunastu miesięcy za kratami.

Całość odcinka bardzo skondensowana i zwarta (zresztą jak we wszystkich odcinkach sezonu 9 do tej pory).

Końcówka była mega. Ja wiem, że ludzie i tak powiedzą, że hurr durr jak to kurde spadł z konia, taka postać tyle przeżyła bla bla. Śmierć Ricka będzie zrealizowana idealnie, a wszystko zaczęło się od paraleli sytuacji z 1x01.:
-Rick jedzie na koniu i śledzi go kilka szwendaczy(1x01)/Rick jedzie na koniu odciągając mniejszą część stada(9x04)
-Rick wpada na ogromne stado przez swoją nieuwagę w mieście/Rick wpada na stado poprzez brak informacji z terenu przez zamieszanie w obozie budujących most
-Koń Ricka panikuje i zrzuca go na ziemie, przez co traci torbę i kapelusz/Koń Ricka panikuje i zrzuca go na pręt
-Glenn ratuje Ricka, który albo by popełnił samobójstwo, albo zginął próbując uciec z czołgu/Nikt nie uratuje Ricka, bo nikt nie zna jego dokładnej pozycji, a Grimes nie wziął ze sobą krótkofalówki.

Oczywiście patrząc po promo do 9x05 możemy dostać najlepszy odcinek w historii tego serialu, ale też furtkę do zamknięcia tej opowieści, jeśli serial pójdzie na dno po utracie Lincolna.

Odcinek 9x04 dostaje ode mnie 8 na 10. Przewiduje dla 9x05 10/10, ale to się jeszcze zobaczy. W każdym razie szykuje chusteczki, bo pożegnanie Ricka będzie dla mnie ciężkie, bo to głównie dla tej postaci odpaliłem sezon 9. Myślę też, że moja już prawie dziewięcioletnia podróż z TWD powoli dobiega końca, ale nie chcę zapeszać, bo być może materiał "po Ricku" będzie jeszcze lepszy.

Co do osób, które spekulują, że Rick przeżyje i że zabierze go helikopter - personalnie szczerze w to wątpię. Jego los musi być jasny i klarowny jeśli AMC mówi, że jest to jego ostatni odcinek, to taki będzie. Poza tym wszyscy wiemy, że Lincoln nie wróci już do nagrywek TWD, więc możemy sobie odłożyć wszelakie złudne nadzieje na bok i pogodzić się z rzeczywistością. Pożegnajmy za tydzień tą postać, która skradła wiele serc, miała swoich fanów i anty-fanów, podejmowała debilne decyzje przywódcze, ale jednocześnie była dla mnie arcyciekawym typem antybohatera.

dnia: 22 Październik, 2018, 19:31:03 14 The Walking Dead Serial / Sezon 9 / Odp: S09E03 ,,Warning Sings"

Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Odcinek dużo słabszy niż poprzedni.

Zastanawia mnie, czy twórcy serialu panują nad zgraniem akcji odcinków w czasie.

To, co się dzieje w 9 sezonie, pasuje od biedy na wydarzenia tuż po zakończeniu 8 sezonu. Tymczasem od 8x16 minął już ponad rok, wnioskując po dziecku Maggie. Przez rok jakoś wszyscy razem żyli, a teraz nagle pojawiają się kłopoty z buntującymi się Zbawcami, a nawet problemem okazuje się ich wyżywienie. I tak samo dziewczyny z Oceanside - wcześniej siedziały cicho i ani nie próbowały nikogo zabijać, ani też nie odeszły od Ricka, a po roku nagle postanawiają wymierzać sprawiedliwość po swojemu?

A to co odwalają Maggie i Daryl? Takie akcje może by jakoś uszły, gdyby się działy rok wcześniej, w momencie kiedy Rick ni stąd ni zowąd darował życie Neganowi i Zbawcom. Albo krótko po tym. Ale teraz? Co to ma być?? Po roku ogromnej pracy Ricka i wszystkich, żeby to jakoś działało, Maggie i Daryl przyzwalają na jakieś samosądy? nocą, po kryjomu? Bo oczywiście Justin i Arat jako jedyni mieli coś na sumieniu, reszta święta... To już było draństwo.

Nadal podtrzymuję to co twierdziłam przy 8x16: po decyzji o oszczędzeniu Negana powinien być wielki bunt na pokładzie. Wtedy go bardzo brakowało, a teraz wyszedł sztucznie i zdradziecko.

Od finału sezonu 8 minęły dwa lata. Żyli razem, Zbawcy się nie buntowali bo były zapasy i nikt nie znikał i nie ginął z nie wiadomo jakiej przyczyny, ludzie zaczęli znikać i ginąć oraz zapasy zaczęły sie kurczyć to i ludzi się buntują, proste. Dziewczyny z Oceanside zaczęły zabijać bo Maggie powiesiła Gregorego, gdyby nie to to one zapewne dalej by siedziały cicho. Maggie i Daryl odwalają to co odwalają ponieważ widzą że zaczyna się źle dziać a Rickowi tego nie wytłumaczą więc biorą sprawy w swoje ręce. Dlaczego nie wcześniej? Bo może jakoś to wszystko funkcjonowało i chcieli dać szanse Rickowi (takie moje przypuszczenia). Uważam że bunt teraz nie wyszedł sztucznie ale każdy ma prawo do swojego zdania.
Co do odcinka to mi się podobał. Ciekawe jest to z kim rozmawiała złomiara (nie pamiętam imienia), o co chodzi z tym A i B i o co chodzi z tym helikopterem, czyj on jest???
Pojawiło się zdjęcie w sieci z zza kulis prawdopodobnie po ostatniej scenie Lincolna w tym sezonie.
Strony: [1] 2 3 ... 7