Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the topics where you give a Thank You to an other users. (Related to the first post.)


Wiadomości - nwnw

dnia: 20 Marzec, 2018, 21:11:46 1 The Walking Dead Serial / Ogólnie / (!)Oceny z ankiet - Spis

Temat powstały w celu łatwego odnalezienia średniej ocen odcinków z poszczególnych sezonów, stworzonych bazując na liczbach pochodzących z ankiet. Dane znalezione w tym temacie można wykorzystać do np. określenia zależności pomiędzy opiniami pisanymi (wypowiedzi w tematach, na SB, etc) a tymi znajdującymi się w sondażach. Miejsce na dyskusje i opinie na temat spisu znajdować się będzie w osobnym temacie.

I. Sprawy organizacyjne.

Swoje 'obliczenia' rozpocząłem od odcinków sezonu piątego, więc te znajdą się w tym temacie pierwsze. Powód jest prosty - dopiero przy okazji tego sezonu na forum została wprowadzona możliwość oceny odcinka poprzez ankietę, korzystając ze skali 1-10 (nie biorę pod uwagę np. ankiety podsumowującej sezon 4. Te znajdą się dopiero później). Międzyczasie postaram się (wyjątkowo) odpowiednio zinterpretować wypowiedzi oraz opinie pisemne dotyczące sezonów 1-3, oczywiście przy pomocy pozostałych użytkowników. Te zostaną jednak podsumowane i opisane w inny sposób ze względu na niemożliwość zsumowania ich w ten sam sposób co ankiet, oraz fakt, że większość użytkowników aktywnie dyskutujących w czasie przeprowadzanej dyskusji odnośnie m.in. S1, nie uczestniczy już w rozmowach i 'życiu' forum. Ostatecznie powstaną nowe tematy/sondaże dot. wrażeń z tych serii, które ankiet nie posiadały. Tak czy inaczej, oceny sezonów 1-3 w żadnym przypadku nie będą całkowicie dokładne albo oficjalne.

Aby uczynić ten wpis mniej więcej ,,sprawiedliwym", liczbę oddanych głosów w sezonach 5-7 biorę pod uwagę taką, jaką zastałem w dzień utworzenia spisu (tego tematu, a więc 20.03.2018). Osobno mam już spisane wszystkie oceny dla danego odcinka oraz ogólną liczbę głosujących. Co to oznacza? Chociażby to, że jeżeli dzisiaj zapisałem sobie liczbę oddanych głosów w odcinku np. S05E12 jako 208, to taka będzie brana pod uwagę przy moich obliczeniach, nie zważając na to, że za dwa dni dojdą np. dwa głosy ( a więc będzie ich wtedy 210).

Łatwo z tego wywnioskować, że spis oraz wszystkie dane z sezonów 5-7 które się tutaj znajdą są tworzone na stan z dnia 20.03.2018, niezależnie od tego, czy średnia z sezonu 7 pojawi się 21 bądź 23 marca. Wszystko jest już spisane i zachowane, a jedynie dzień upublicznienia ocen może się różnić od wyjściowego 20 marca.

Wszelkie komentarze dotyczące bezpośrednio ocen lub spisu (poprawki, pytania, etc) będzie można umieszczać w osobnym temacie, do którego odnośnik zostanie tu wklejony.

Spisy dot. poszczególnych sezonów będą umieszczane w osobnych postach. Przy sumowaniu np. ogólnej oceny sezonu korzystałem z zaokrąglania do liczby całkowitej. Może się to jednak zmienić w wyniku sugestii bądź uwag z Waszej strony, jeżeli ktoś będzie uważał, że jest to system niesprawiedliwy.

II. Oznaczenia

Każdy odcinek będzie posiadał inne formatowanie, zależne od uzyskanej średniej, liczby osób głosujących i tego, czy była to premiera/finał półsezonu/finał sezonu.

Kolory:

Odcinki z oceną 1 - 3 = S00E00      (Oceny 1, 2 i 3 = Oceny ,,zielone")
Odcinki z oceną 4 - 6 = S00E00      (Oceny 4, 5 i 6 = Oceny ,,turkusowe")
Odcinki z oceną 7 - 8 = S00E00      (Oceny 7 i 8 = Oceny ,,pomarańczowe")
Odcinki z oceną 9 - 10 = S00E00    (Oceny 9 i 10 = Oceny ,,czerwone")

Inne:

Odcinki, na które głosowało ponad 200 osób =  S00E00 (Pogrubienie)
Odcinki, które nie uzyskały ani jednej oceny niższej niż 4 =  S00E00 (Podkreślenie)
Odcinki, które uzyskały łącznie ponad 100 ocen ,,czerwonych" =  S00E00 (@) (Małpa)
Odcinki, które uzyskały łącznie ponad 30 ocen ,,zielonych" =  S00E00 (*) (asterysk)
Odcinki, które uzyskały łącznie ponad 50 ocen ,,turkusowych" =  S00E00 (#) (kratka)
Odcinki, których zaokrąglona ocena ostateczna różni się kategorią od dokładnej średniej ocen =  S00E00 ( ! ! ) (dwa wykrzykniki) przykład: dokładna średnia wynosi 6,77 (turkus), a ocena ostateczna po zaokrągleniu to 7 (pomarańcz).

Wzór odcinka:

S00E00 ,,Cośtam" (! !)

Ocen: Liczba głosujących, np. 201 użytkowników (głosów).
Średnia(dokładna): Liczba zsumowanych ocen podzielona przez liczbę głosujących z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, np. 8,76.
Najwięcej: Ocen których było najwięcej, np. 10 (53) - taki zapis oznacza, że najwięcej było dziesiątek, a łącznie wystawiło je 53-użytkowników.
Najmniej: Ocen których było najmniej, np. 1 - 4 (1) - taki zapis oznacza, że najmniej było ocen od 1 do 4, ponieważ na każdą z tych opcji z osobna zagłosował jedynie jeden użytkownik.
Ocena ostateczna: Liczba całkowita powstała po zaokrągleniu dokładnej średniej (np. 8,76 = 8,8 = 9, czyli ocena ,,czerwona")

Odcinki zawierają hiperłącza, dzięki czemu po >kliknięciu< w nazwę odcinka możemy przenieść się bezpośrednio do tematu dot. wrażeń z danego epizodu.


III. Uwagi, pytania, opinie, dyskusje - >> Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się << -

Strony: [1]