Posty z podziękowaniami

Show post that are related to the Thank-O-Matic. It will show the topics where you give a Thank You to an other users. (Related to the first post.)


Wiadomości - nwnw

The Hollywood Reporter donosi iż Norman Reedus oraz Melissa McBride podpisało z AMC nowe kontrakty na udział we franczyzie TWD. Kontrakty te nie tylko przedłużają współpracę obydwu gwiazd na kolejne lata; przez media określane są również mianem przełomowych. Rozmowy celem podpisania podobnego kontraktu prowadzi także inna gwiazda cyklu- Danai Gurira. Warto zwrócić uwagę na to, że zawarte pomiędzy obydwoma stronami porozumienie jest pierwszym z kroków w kierunku planowanego rozwoju franczyzy TWD.

Jakie zmiany w kontekście udziału Reedusa i McBride wprowadzają powyższe umowy? Przede wszystkim- zarobki. Umowy wstępnie obejmują 3 kolejne lata; o ile w czasie tych 3 lat majątek McBride powiększy się o 20mln o tyle w przypadku Reedusa mowa o 50 do 90mln zysków. Na czym polega natomiast ich przełomowość? Po pierwsze, nawet jeżeli hipotetycznie Reedus i McBride z nieznanych powodów zostaliby usunięci z TWD, i tak dostaną swoje wynagrodzenie. A dlaczego? To wyjaśnia kwestia druga. Podpisane umowy zakładają ich swobodną rotację pomiędzy planowanymi nowymi tytułami będącymi elementem rozwoju marki "The Walking Dead:. Co to oznacza w praktyce? Daryl oraz Carol mogą pojawić się w kilku projektach jednocześnie, jeżeli Gimple sobie tego zapragnie.

Jeżeli chodzi o Gurirę, rozmowy są w toku. Przedstawiciele AMC potwierdzili iż naprawdę chcą utrzymać jej osobą przy tytule ponieważ cenią jej udział w TWD. Oczywiście ostatnie wydarzenia dotyczące Lincolna pokazały, że TWD potrafi przetrwać nawet odejście głównej gwiazdy, ale utrata kolejnych twarzy marki nie jest celem stacji. Biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój kariery Guriry, AMC jest skłonne wypracować każde porozumienie które zapewni dalszy udział aktorki we franczyzie.

Powyższe informacje są naprawdę szokujące. Na kilka miesięcy po tym jak Lauren Cohan została zmuszona do opuszczenia TWD ze względu na niechęć AMC do zmiany wysokości jej gaży, stacja podpisuje nowe wielomilionowe kontrakty z trójką innych aktorów serii. Biorąc pod uwagę fakt że Cohan oraz Maggie stały w pierwszej linii do przejęcia roli "lead" po Lincolnie, jest to śmieszne, chamskie i bezczelne jednocześnie. Patrząc na to z perspektywy czasu, Cohan została przez AMC potraktowana niemalże tak źle (a może nawet gorzej) co niedawno Kim Dickens. Nie dziwi mnie zatem niechęć aktorki do powrotu do TWD. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ona już nigdy się w serii nie pojawiła.
Pomimo ogromu zapewnień okazuje się, że Andrew Lincoln nie do końca pożegnał się z rolą Ricka Grimesa. Po ogromnej medialnej szopce jaka rozpętała się wokół aktora, AMC zapowiedziało iż Lincoln powtórzy swoją rolę w nadchodzących 3 wysokobudżetowych pełnowymiarowych filmach telewizyjnych stanowiących rozszerzenie telewizyjnego uniwersum TWD.

Pierwszy z trzech planowanych projektów jest już w fazie pisania scenariusza, za który odpowiada nie kto inny jak sam Scott M.Gimple. Jego produkcja ma ruszyć już w 2019 roku. Data premiery oraz miejsce kręcenia na chwile obecną są nieznane ze względu na najbliższe plany Lincolna związane z krótką przerwą w karierze zawodowej i chęcią spędzenia czasu z rodziną. Mimo wszystko, Gimple ma nadzieję że film wejdzie na ekrany szybciej niż później.

Wszystkie trzy filmy opowiedzą historię Ricka począwszy od wydarzeń z ostatniego 5 epizodu TWD przez 6-letni przeskok w czasie, a nawet kawałek dalej. Każdy z nich stanowić będzie odrębną i skończoną historię stanowiącą kolejny wycinek z życia Grimesa. Oprócz samego Ricka, dużym prawdopodobieństwem jest udział innych bohaterów z TWD np. Daryla czy Michonne. Przedstawiciele AMC liczą na to, że drogi Ricka i Mich prędzej czy później znowu się skrzyżują.

Żaden z trzech planowanych filmów nie stanowić będzie furtki dla innych potencjalnych spin-offów TWD. Każdy z nich będzie zupełnie "odmiennym" (według Gimple) spojrzeniem na świat TWD. W założeniach ma on opowiadać o zupełnie odmiennych ludziach, odmiennych motywacjach, odmiennych wątkach. Bo w końcu kto lubi wiecznie powtarzanie jednego i tego samego. Ponadto, do projektów zaangażowane zostanie nowe pokolenie scenarzystów po to by wprowadzić świeżość i nie powielać wykorzystanych już schematów.

Gimple również zapowiedział, że na przełomie kilku następnych lat w produkcji będą kolejne tytuły z uniwersum TWD, w tym potencjalne seriale i miniserie. Istotne jest to, że część z tych projektów skupi się na przeszłości TWD i opowie o postaciach, których nie ma już w serialu. Jedna z takich historii jest już na etapie tworzenia.

dnia: 20 Marzec, 2018, 21:11:46 3 The Walking Dead Serial / Ogólnie / (!)Oceny z ankiet - Spis

Temat powstały w celu łatwego odnalezienia średniej ocen odcinków z poszczególnych sezonów, stworzonych bazując na liczbach pochodzących z ankiet. Dane znalezione w tym temacie można wykorzystać do np. określenia zależności pomiędzy opiniami pisanymi (wypowiedzi w tematach, na SB, etc) a tymi znajdującymi się w sondażach. Miejsce na dyskusje i opinie na temat spisu znajdować się będzie w osobnym temacie.

I. Sprawy organizacyjne.

Swoje 'obliczenia' rozpocząłem od odcinków sezonu piątego, więc te znajdą się w tym temacie pierwsze. Powód jest prosty - dopiero przy okazji tego sezonu na forum została wprowadzona możliwość oceny odcinka poprzez ankietę, korzystając ze skali 1-10 (nie biorę pod uwagę np. ankiety podsumowującej sezon 4. Te znajdą się dopiero później). Międzyczasie postaram się (wyjątkowo) odpowiednio zinterpretować wypowiedzi oraz opinie pisemne dotyczące sezonów 1-3, oczywiście przy pomocy pozostałych użytkowników. Te zostaną jednak podsumowane i opisane w inny sposób ze względu na niemożliwość zsumowania ich w ten sam sposób co ankiet, oraz fakt, że większość użytkowników aktywnie dyskutujących w czasie przeprowadzanej dyskusji odnośnie m.in. S1, nie uczestniczy już w rozmowach i 'życiu' forum. Ostatecznie powstaną nowe tematy/sondaże dot. wrażeń z tych serii, które ankiet nie posiadały. Tak czy inaczej, oceny sezonów 1-3 w żadnym przypadku nie będą całkowicie dokładne albo oficjalne.

Aby uczynić ten wpis mniej więcej ,,sprawiedliwym", liczbę oddanych głosów w sezonach 5-7 biorę pod uwagę taką, jaką zastałem w dzień utworzenia spisu (tego tematu, a więc 20.03.2018). Osobno mam już spisane wszystkie oceny dla danego odcinka oraz ogólną liczbę głosujących. Co to oznacza? Chociażby to, że jeżeli dzisiaj zapisałem sobie liczbę oddanych głosów w odcinku np. S05E12 jako 208, to taka będzie brana pod uwagę przy moich obliczeniach, nie zważając na to, że za dwa dni dojdą np. dwa głosy ( a więc będzie ich wtedy 210).

Łatwo z tego wywnioskować, że spis oraz wszystkie dane z sezonów 5-7 które się tutaj znajdą są tworzone na stan z dnia 20.03.2018, niezależnie od tego, czy średnia z sezonu 7 pojawi się 21 bądź 23 marca. Wszystko jest już spisane i zachowane, a jedynie dzień upublicznienia ocen może się różnić od wyjściowego 20 marca.

Wszelkie komentarze dotyczące bezpośrednio ocen lub spisu (poprawki, pytania, etc) będzie można umieszczać w osobnym temacie, do którego odnośnik zostanie tu wklejony.

Spisy dot. poszczególnych sezonów będą umieszczane w osobnych postach. Przy sumowaniu np. ogólnej oceny sezonu korzystałem z zaokrąglania do liczby całkowitej. Może się to jednak zmienić w wyniku sugestii bądź uwag z Waszej strony, jeżeli ktoś będzie uważał, że jest to system niesprawiedliwy.

II. Oznaczenia

Każdy odcinek będzie posiadał inne formatowanie, zależne od uzyskanej średniej, liczby osób głosujących i tego, czy była to premiera/finał półsezonu/finał sezonu.

Kolory:

Odcinki z oceną 1 - 3 = S00E00      (Oceny 1, 2 i 3 = Oceny ,,zielone")
Odcinki z oceną 4 - 6 = S00E00      (Oceny 4, 5 i 6 = Oceny ,,turkusowe")
Odcinki z oceną 7 - 8 = S00E00      (Oceny 7 i 8 = Oceny ,,pomarańczowe")
Odcinki z oceną 9 - 10 = S00E00    (Oceny 9 i 10 = Oceny ,,czerwone")

Inne:

Odcinki, na które głosowało ponad 200 osób =  S00E00 (Pogrubienie)
Odcinki, które nie uzyskały ani jednej oceny niższej niż 4 =  S00E00 (Podkreślenie)
Odcinki, które uzyskały łącznie ponad 100 ocen ,,czerwonych" =  S00E00 (@) (Małpa)
Odcinki, które uzyskały łącznie ponad 30 ocen ,,zielonych" =  S00E00 (*) (asterysk)
Odcinki, które uzyskały łącznie ponad 50 ocen ,,turkusowych" =  S00E00 (#) (kratka)
Odcinki, których zaokrąglona ocena ostateczna różni się kategorią od dokładnej średniej ocen =  S00E00 ( ! ! ) (dwa wykrzykniki) przykład: dokładna średnia wynosi 6,77 (turkus), a ocena ostateczna po zaokrągleniu to 7 (pomarańcz).

Wzór odcinka:

S00E00 ,,Cośtam" (! !)

Ocen: Liczba głosujących, np. 201 użytkowników (głosów).
Średnia(dokładna): Liczba zsumowanych ocen podzielona przez liczbę głosujących z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, np. 8,76.
Najwięcej: Ocen których było najwięcej, np. 10 (53) - taki zapis oznacza, że najwięcej było dziesiątek, a łącznie wystawiło je 53-użytkowników.
Najmniej: Ocen których było najmniej, np. 1 - 4 (1) - taki zapis oznacza, że najmniej było ocen od 1 do 4, ponieważ na każdą z tych opcji z osobna zagłosował jedynie jeden użytkownik.
Ocena ostateczna: Liczba całkowita powstała po zaokrągleniu dokładnej średniej (np. 8,76 = 8,8 = 9, czyli ocena ,,czerwona")

Odcinki zawierają hiperłącza, dzięki czemu po >kliknięciu< w nazwę odcinka możemy przenieść się bezpośrednio do tematu dot. wrażeń z danego epizodu.


III. Uwagi, pytania, opinie, dyskusje - >> Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się << -

Strony: [1]