Wszyscy wrocławscy fani zombie koniecznie muszą pojawić się na tegorocznym Wrocław Zombie Walk, które odbędzie się już za tydzień – 15 maja br.

Wrocław Zombie Walk

Wrocławski Zombie Walk 15/05/2015
start: godzina 18:00
Bulwar Tadka Jasińskiego
(za fontanną z lwami koło pl. Jana Pawła II)

 

Jeśli marzysz o tym, aby nadeszła zombie apokalipsa, to koniecznie nie może Cię zabraknąć 15 maja we Wrocławiu podczas 3. Wrocław Zombie Walk!

 

Czym jest zombie walk?

Zombie walk, inaczej zwany zombie mob, zombie march, zombie horde, zombie lurch, zombie shamble, zombie shuffle, zombie pub crawl lub marsz żywych trupów. Wspólny marsz grupy ludzi przebranych za postacie zombie. Zwykle happening odbywa się wzdłuż wyznaczonej wcześniej trasy w centrum miasta, ale może również mieć miejsce w centrach handlowych, na cmentarzach, lub w innej przestrzeni publicznej. W akcji uczestniczą zarówno miłośnicy filmów o żywych trupach jak i osoby, które chcą zrobić coś niezwykłego w swoim mieście.

 

Planowana trasa przemarszu

Z Bulwaru Tadka Jasińskiego, koło placu Jana Pawła II (fontanna z lwami przy Urzędzie Stanu Cywilnego)  o 18:00 zombie przejdą przez Rynek, ulicę Ruską, Plac Solny, by zakończyć swój upiorny pochód na Wzgórzach Partyzantów.

 

Wrocław Zombie Walk

 

Liczba żywych trupów

Organizatorzy liczą, że podczas imprezy zbierze się około 300 miłośników zombie. Nie wszystkie osoby muszą być przebrane za krwiożercze bestie – dopuszczalne są również przebrania związane z tymi klimatami – żołnierze, ocaleni, siły militarne korporacji, m.in. Umbrella z Resident Evil, postacie z filmów i seriali o zombie, np.: The Walking Dead.

 

Podsumowanie informacji

 

Wrocławski Zombie Walk odbywać się będzie pod patronatem Strefy.

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook