Dzisiaj na platformie wspieram.to rusza zbiórka na postapokaliptyczną grę planszowo-karcianą Bright Future od Wydawnictwa Ogry Games. Odkryj jeden z trzech trybów: rywalizację o władzę, walkę o przetrwanie ludzkości bądź zabójczy pojedynek – to wszystko w klimatach poatomowej zagłady!

 gra Brigth Future pudełko

 

Tło fabularne

No i stało się: szalony Generał nacisnął czerwony przycisk, wystrzelił pociski i rozpętał wojnę nuklearną, niszcząc przy tym doszczętnie powierzchnię Ziemi. Aby przetrwać, ludzkość została zmuszona do ukrycia się głęboko pod ziemią, w tunelach i starych schronach z czasów Zimnej Wojny.

Ale nie wszystkim udało się uniknąć napromieniowania. Niewyobrażalne siły uwolnione przez atomowy wybuch zdołały wpłynąć na niektórych ocalałych i zmutować ich ciała i umysły, tworząc tym samym coś nowego, coś dziwnego…

Jak to w klasycznych tytułach post-apo, mamy w Bright Future świat po wybuchu atomowym, w którym ludzkość walczy nie tylko o przetrwanie, ale również między sobą. Są zmutowane stwory i pełno najróżniejszego ekwipunku, który ma wpłynąć na zwiększenie naszych szans w rozgrywce.

 

Crowdfunding

Wydawnictwo Ogry Games rozpoczęło dzisiaj zbiórkę społeczną na portalu wspieram.to. Biorąc czynny udział w zbiórce możecie zyskać wiele dodatkowych profitów, o których więcej na stronie: wspieram.to/brightfuture.

 

gra Bright Future karty anomalii

 

3 tryby rozgrywki

Bright Future to trzy zróżnicowane tryby rozgrywki do wyboru.

TUNEL WŁADZY, czyli współzawodnictwo dla 2-5 graczy

Przejmij jako pierwszy kontrolę nad opuszczonym bunkrem rządowym z czasów Zimnej Wojny i zapewnij bezpieczną przyszłość swojej rodzinie i przyjaciołom.

Aby dostać się do Tunelu Władzy będziesz potrzebował specjalnych kodów dostępu, umieszczonych na dyskietkach ukrytych przy ciałach nieżyjących przedstawicieli Władzy porozrzucanych w miejscach naznaczonych przez anomalie i nierzadko zamieszkałych przez straszne potwory. Bądź czujny, bo aktualny kod do systemu zabezpieczeń ciągle się zmienia – wygrywa ten, kto będzie dysponował właściwą kombinacją we właściwym czasie.

PODZIEMNA GORĄCZKA – kooperacja dla 2-4 graczy

Druga Apokalipsa nadeszła w postaci szerzącej się w tunelach śmiertelnej zarazy. Wspólnymi siłami musicie ocalić ludzkość od zagłady. Jako grupa legendarnych bohaterów próbujecie zatrzymać infekcję. Aby ocalić resztki rodzaju ludzkiego, bohaterowie muszą zagłębić się w brudne i bardzo niebezpieczne tunele, aby zdobyć próbki choroby. Gdzieś w Koloniach mieszkają lekarze, którzy mogliby pomóc leczyć chorych jeśli posiadaliby lekarstwa. Gdzieś w tunelach żyje również mikrobiolog zdolny stworzyć właściwą szczepionkę…tylko czy uda Wam się znaleźć lekarstwo, zanim zaraza wybije całą populację podziemnego świata?

ARENA – szybki karciany pojedynek dla 2 graczy

Ile jest warte życie bez zabawy? 

I jeśli każdy dzień jest walką o przetrwanie, czemu nie zaryzykować bardziej? Jako jedna z najstarszych podziemnych stacji w całym mieście, Stadion utrzymuje przy życiu ducha rywalizacji…lecz niestety nie zawodników.

 

 gra Bright Future zawartość

 

Zwartość pudełka

 • 12 kart bohaterów
 • 48 kart sprzętu: broni i pancerzy
 • Karty lokacji:
  • 12 kart Kolonii
  • 12 kart Posterunków
  • 12 kart Anomalii
  • 7 kart Tuneli – specjalne karty do scenariusza Tunel Władzy
  • 9 kart Tuneli – specjalne karty do scenariusza Podziemna Gorączka
  • 16 kart Mapy;
 • 106 żetonów, takich jak lekarstwa, jedzenie, misje i kody
 • dwustronna plansza
 • instrukcja

 

Wydawnictwo Ogry Games

Ogry Games zaczęły swoją przygodę z rynkiem gier planszowych wraz z wydaniem polskiej edycji Metro 2033 na podstawie słynnej książki Dmitry Glukhovsky’ego o tym samym tytule.

Wydawnictwo tak upodobało sobie klimat post-apo, że kolejna gra – Bright Future (pierwotnie wydana przez byłgarski Vermin Games) – również utrzymana jest w tym stylu.

Więcej informacji o wydawnictwie znajdziecie na fanpage’u Ogry Games na Facebooku: www.facebook.com/ogrygames.

 

Wesprzyj projekt Bright Future

Jeśli podoba Ci się klimat postatomowy, wielość trybów rozgrywki a także rozbudowane gry karciano-planszowe, to koniecznie wejść na stronę wspieram.to/brightfuture i przyczyń się do wydania polskiej wersji gry Bright Future.

Więcej informacji znajdziesz również na stronie: www.brightfuturegra.pl.

 

gra Bright Future mutanci gra Bright Future ludzie kobiety

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook