Czujecie już ten dreszczyk? Bo my tak. Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 już w ten weekend w Poznaniu! Przygotowaliśmy dla Was informacje o wartych uwagi prelekcjach i pozostałych punktach programu. Znajdziecie tu wiele zaskakujących propozycji, którymi nie pogardzi nikt, kto interesuje się tematyką zombie, post-apo lub chce być gotów na apokalipsę! Po prostu co, kiedy i gdzie.

pyrkon_news_main

Pyrkon 2014 odbywa się już od kilku lat na Międzynarodowych Targach Poznańskich, zaledwie kilka minut pieszo od Dworca Głównego w Poznaniu. W tym roku impreza zaczyna się w piątek od godziny 14:00 i już tego dnia trafimy na wiele interesujących propozycji. Niektóre z nich poniżej.

 

Piątek, 21.03.2014

Warsztaty kendo, iaido, jodo z prezentacją – któż z nas nie chciałby władać kataną tak dobrze jak Michonne? Poznańskie Stowarzyszenie Kendo Iaido i Jodo Meishinkan zapozna Was z wszystkimi tajnikami walki samurajskim mieczem. Miejsce: Arena (7a), godz.: 15:00, czas trwania: 1:50h.

O tłumaczeniu komiksów – jesteście fanami komiksu Żywe trupy lub innych? Zastanawialiście się, ile pracy trzeba włożyć w tłumaczenie komiksu? Tomasz Sidorkiewicz, tłumacz wielu komiksów z wydawnictw Egmont i Mucha Comics oraz redaktor Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, opowie Wam o swojej pracy. Miejsce: Komiks (14, III p.), godz.: 18:00, czas trwania: 50 min.

[Panel] Ile krwi w horrorze – czy współczesne horrory muszą być krwawe? – o istocie horroru i tym, co nas najbardziej przeraża. Miejsce: Aula 2 – Literacka (14, II p.), godz.: 19:30, czas trwania: 50 min.

pyrkon_news

Sobota, 22.03.2014

Projektowanie strojów LARPowych – chcielibyście się przebrać za ulubioną postać z serialu The Walking Dead? A może wolicie postraszyć znajomych udając wygłodniałe zombie? O metodach tworzenia strojów, nie tylko do LARPów, dowiecie się właśnie tutaj. Miejsce: LARP prelekcje/Komiks (14, III p.), godz.: 14:30, czas trwania: 50 min.

Muzyka w horrorze – jesteś fanem ścieżki dźwiękowej TWD? Chcesz więcej wiedzieć o tym, jaką rolę pełni w horrorach muzyka? Zapraszamy! Miejsce: Filmowa (7, I p.), godz.: 18:00, czas trwania: 50 min.

Pokaz mody postapokaliptycznej – wierzysz, że apokalipsa zombie nadejdzie? Wiesz już jak ją przetrwać? Czas zadbać o to, aby wyglądać trendy podczas walki z żywymi trupami. Miejsce: Arena (7a), godz.: 19:00, czas trwania: 50 min.

Sound Tropez – komiksowe audiobooki – słuchaliście już Żywych trupów? Teraz macie okazję spotkać się z odtwórcą roli Ricka, Jackiem Rozenkiem oraz studiem, które wydało również audiobooki Thorgal i Conan Barbarzyńca. Podczas atrakcji uczestnicy będą mogli posłuchać przedpremierowo fragmentów nowych słuchowisk! Miejsce: Aula 1 (14, I p.), godz.: 21:00, czas trwania: 50 min.

Żywe Trupy – droga do sukcesu – autor prelekcji postara się wyjaśnić sukces serialu The Walking Dead. Miejsce: Komiks (14, III p.), godz.: 23:00, czas trwania: 50 min.

pyrkon_zombie

Niedziela, 23.03.2014

Jak przetrwać zombie apokalipsę? – już wiecie, jak się ubrać na zombie apokalipsę, ale jednak ze sztuką przetrwania nie jest tak dobrze, jak byście chcieli? Wszystkiego, co niezbędne dowiecie się w niedzielny poranek – nie wolno zaspać! Miejsce: Scena (8), godz.: 9:00, czas trwania: 50 min.

[Panel] Czy ekranizacja musi być wierna? – drażni Was, że oglądając serial Żywe trupy nie wszystko się zgadza z tym, co czytaliście w komiksie? A może właśnie jesteście zadowoleni, że nadal ekranizacja może Was zaskoczyć? Zapraszamy na rozważania „o tym co lepsze” w samo południe! Miejsce: Scena (8), godz.: 12:00, czas trwania: 50 min.

Coś mnie zżera od środka, czyli trochę pasożytów w fantastycznym wydaniu – zastanawiasz się, czy wirus zombie to tylko fikcja? Prelegent postara się odpowiedzieć na to i inne pytania. Miejsce: Naukowa 1 (7, I p.), godz.: 15:30, czas trwania: 50 min.

Pyrkon_baner_300x250

Oczywiście to nie wszystkie punkty programu, które mogą Was zainteresować. Pełen program znajdziecie na stronie internetowej Pyrkonu.

W tym roku również jest przygotowana aplikacja z programem, i nie tylko, dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemami Android i iOS.

dla użytkowników urządzeń z Androidem dla posiadaczy produktów Apple
 android  ios

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook