8 kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się trwający trzy dni Festiwal Fantastyki Pyrkon – impreza, na której każdy fan fantastyki znajdzie coś dla siebie. Turnieje gier, warsztaty, prelekcje tematyczne, konkursy i spotkania z gośćmi to tylko część atrakcji, które sprawiają, że musicie tam być! Warto dać się wciągnąć i zapomnieć o zegarku, ponieważ Pyrkon funduje atrakcje dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Pyrkon 2016 - zawsze pełen jest fanów postapo!

Dla każdego coś miłego…

Dla fanów literatury portal Lubimy Czytać – patron Bloku Literackiego – przygotował fantastyczną wymianę książek. Zaś strefa Fantasium Suburbium, czyli były Blok Festiwalowy zagwarantuje wspaniałą podróż w czasie i przestrzeni do zrekonstruowanych historycznych miejc. W tematycznych wioskach będą walczyli wikingowie, płatnerze będą wykuwać broń, a ocaleli ze zgliszcz postapokaliptycznej Ziemi pokażą swoje sposoby na przeżycie. Dla tych, którzy prócz oglądania wolą stworzyć coś fantastycznego, odbędzie się P-Jam organizowany przez Polską Gildię Graczy. P-Jam rozpocznie się w sobotę o 11:30 i jego celem będzie stworzenie w maksymalnie trzyosobowym zespole gry na podany przez organizatorów temat. Stawka jest wysoka, ponieważ jedna osoba ze zwycięskiego zespołu otrzyma w nagrodę miesięczny staż w firmie Vivid Games! Z kolei wielbiciele nieco bardziej klasycznych gier z pewnością zainteresują się strefą retro, gdzie na szesnastu stanowiskach Fundacja Dawne Komputery i Gry udostępni ponad 100 tytułów, przy których najzagorzalsi fani będą mogli wrócić do czasów swojego dzieciństwa lub młodości.

Pyrkon 2016 - Strefa Retro to raj dla graczy

Inne atrakcje

Poza wymienionymi punktami programu na uczestników czeka wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest Aleja Rysowników, gdzie będzie można spotkać ilustratorów, rysowników i grafików, porozmawiać z nimi, kupić lub zamówić ich prace. Można też udać się do Czytelni Komiksów, pograć w już wydane gry planszowe lub przetestować takie, które dopiero się ukażą. Dla wszystkich złaknionych wspaniałego, pełnego magii i opowieści show, idealnym wydarzeniem będzie Maskarada, czyli Wielki Konkurs Strojów. Podczas niej na moment zostaną powołane do życia postacie rodem z gier, filmów, książek i komiksów.

 

O czym warto pamiętać?

  • Pełna wersja programu dostępna jest na www.pyrkon.pl.
  • Bilety na Pyrkon będą do nabycia w kasach już od czwartku. Koszt biletu trzydniowego to 60 zł.

Pyrkon 2016 - Wioska Tolkienowska, to jedna z wielu inscenizacji na imprezie

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook