Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
SPOILERY / Odp: S08E13
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Falcao dnia Dzisiaj o 07:02:51 »
Cytuj
Q&A Episode 8.13 “Do Not Send Us Astray”

Who is Carol talking to in the promo and what is their conversation about?

She is talking to Tobin in the infirmary after he has been stabbed during the Hilltop battle. They discuss why she left Alexandria and how she just didn't want to fight and kill anymore. Tobin then asks her if she'll stay after the war with the Saviors is over, and she says she doesn't know. She also says that even after the Saviors are gone, there will always be fighting and it'll never stop. Defeating the Saviors won’t give them peace, it will just buy them another day.


Does Dwight shoot Tara with an arrow? How does that scene play out?

Yes, he does. Tara is on the ground and Simon is about to take a shot at her. Dwight runs up and shoots her himself. Later, Tara is left wondering if she is going to die from her injury. However, she comes to terms with it and says that "Karma's a bitch" because she boxed Dwight in and tried to kill him, even when he only wanted to help.

(Sidenote: We are ASSUMING based on other information we’ve heard that the arrow Tara is struck with is “untainted” and she will survive. However, this source mentioned that the episode leaves her fate hanging in the air)


Who dies in this episode and how?

Several Hilltop redshirts and also Tobin, who dies after being stabbed with a tainted knife. The Kingdom doctor is also killed after she's attacked by a reanimated Tobin. Several Saviors are killed in the fight as well.


How does the battle at Hilltop end?

It ends with the people at the Hilltop getting the upper hand on Simon and the Saviors, and they high-tail it outta there like a bunch of cowards. At this time, no one knows about the tainted weapons until people start dying and reanimating in the middle of the night.


Does Jesus do anything memorable in this episode?

No, not really. He's in the episode and helps in the battle but doesn't do much else.


Where does Jadis take Negan?

Negan and Jadis aren't in this episode.


Does anyone on Team Negan find out Dwight is on Rick’s side?

No.


Does this episode feature anything else besides the battle at the Hilltop?

No. Just the battle and then he aftermath with the injured dying and reanimating towards the end.


How does the episode end?

It ends with Maggie looking over all of the new graves (probably close to 20) and wondering whether all of this is worth the huge "cost."


BONUS:

* Rick is also cut by a random Savior and left wondering if he will also suffer the same fate as the others who were injured and turned.
Niby nie zapowiada się najgorzej, ale byłoby znacznie lepiej gdyby Tara jednak padła na dobre...
2
Artykuły, newsy, galerie / Odp: The Walking Dead na wesoło :D
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WayneDunlap dnia Wczoraj o 21:15:32 »
Młodsi forumowicze mogą nie znać ale i tak wrzucam :D
3
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Falcao dnia Wczoraj o 17:45:57 »
Cytuj
Albo dostaniemy jakieś nawiązania do Szeptorów( śmiesznie to brzmi) w scenie po napisach końcowych finałowego odcinka.
W sumie to też możliwe, na pewno "trup" wbijający komuś nóż w plecy po końcowych napisach byłby ciekawym rozwiązaniem ;)
4
GRA / Odp: Żywe Trupy - Apokalipsa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Narwaniec dnia Wczoraj o 17:17:00 »


***

- Przez ciebie znowu musimy się przeprowadzać! - rozeźlony kobiecy głos dobiegający z tyłu samochodu, któremu towarzyszył szelest materiału, trzeszczenie kartonowych pudeł. On sam siedział na przednim siedzeniu zdezelowanego forda i symulował głuchotę. Dyskusje z matką nigdy nie miały sensu, zwłaszcza gdy ma się tylko jedenaście lat i wszystko co się dzieje, to jego wina.
- Ta świętoszkowata kurwa nasłała na mnie opiekę społeczną! Przyszli do mnie do pracy! Bo ty jesteś jakiś niedorozwinięty i stwarzasz same problemy! - głos przeniósł się na przód auta i kobieta wsiadła do środka. Przy odrobienie wyobraźni można było się domyślić że są ze sobą spokrewnieni, niestety tona makijażu i lata dewastowania swojego ciała alkoholem, narkotykami i przygodnym seksem, zrobiły swoje. W jego stronę spoglądała wykrzywiona furią twarz nałogowej alkoholiczki.
- Czy ty musiałeś być tak głupi i musiałeś wszystko zepsuć? - tak, bo przecież nie miał co robić, tylko demonstrować wszystkim siniaki. W końcu o to była ta cała afera. Bo wuefistka dopatrzyła się czegoś czego widzieć nie powinna. Ale nie zawsze wszystko da się ukryć. Jego matka dawno nauczyła się bić tak żeby nie zostawiać widocznych śladów. Zwykle oszczędzała twarz i kończyny, bo łażenie latem w długich spodniach i bluzach z rękawami, było podejrzane, ale akurat tym razem w szale złości o tym zapomniała...
- Było mnie wyskrobać, albo oddać do bidula - powiedział cicho. - Miałabyś problem z głowy.
- No oczywiście że powinnam, ale życie nie jest takie proste - stara śpiewka. Życie nie jest proste. Tak jakby tego już nie wiedział. Całe życie było pod górkę. - Życie jest drogie, a tak przynajmniej są pieniądze z opieki społecznej... - które naturalnie wydawała na tanie wino i dragi. - A przez ciebie, musimy się wyprowadzić z domu, a najlepiej wyjechać ze stanu... Czy ty w ogóle czasem myślisz ile kosztuje wyrobienie nowych dokumentów?
No tak, przeprowadzka wiązała się zwykle ze zmianą nazwiska, żeby opieka społeczna w nowym miejscu nie mogła się do niczego przyczepić i zostawiła ich w spokoju, gdyby miał zostać zapisany do nowej szkoły.
Samochód ruszył, zostawiając za sobą zakurzone ulice Denver...


***

Otrząsnął się z zamyślenia, gdy drzwi od samochodu trzasnęły i wszyscy jego towarzysze podróży zajęli wygodnie swoje miejsca. Jak zwykle to on robił za kierowcę. Nie specjalnie mu to przeszkadzało. Przynajmniej mógł się oderwać od głupich myśli. Sam nie widział skąd mu się to wzięło. W sumie w obecnej sytuacji, bardziej pasowało to, gdy siedział czasem w samochodzie i robił za szofera, podczas gdy reszta jego towarzystwa zabawiała się w Johna Dilingera.
Opuścili to pozornie spokojnie, sielskie i anielskie miejsce. Robił to bez specjalnego żalu. Jakoś nie bawiło go przebywanie w tym miejscu, mimo, że wyprawy z Sethem uważać można za miłe przygody i dobrą odmianę, po ponurościach ostatnich dni.
Mijany krajobraz jasno dawał im znać, że lato się skończyło. Coraz więcej drzew zaczynało zabarwiać się na żółto i pomarańczowo. Jeszcze nieśmiało, jeszcze delikatnie, ale już widać było, że szykują się powoli do zmian. W ogródkach dostrzegał drzewa owocowe obrośnięte dojrzałymi jabłkami czy gruszkami, ale jakoś nikt nie zamierzał się zatrzymywać i zbierać owoców, tak jakby nie były warte zachodu. Trudno, potem najwyżej, łosie, sarny i dziki będą miały używanie i schleją się w trupa sfermentowanymi spadami.
Oczywiście jak zawsze musiało się coś spierdolić. Po prostu byłoby za miło i za fajnie, gdyby w spokoju i bez cyrków dotarli do kolejnego przystanku.
Tym razem musiał popsuć się samochód. Dobrze, że nie ich, ale całkiem możliwe, że znowu będą musieli szukać kolejnego środka lokomocji. Szlag by to trafił. Los na szczęście okazał się na tyle łaskawy, że stało się to niedaleko stacji benzynowej. Może uda się tam znaleźć jakiś pojazd, albo naprawić pickupa. No i stacja równała się sklepowi. Jeśli nie została rozszabrowana, to mogli tam znaleźć coś dobrego do jedzenia, zrobić znowu trochę zapasów, chociaż nie liczył na żadne cuda.
Zaparkował przy jednym z dystrybutorów, otworzył drzwi i powoli wysiadł z samochodu. Cisza dzwoniła w uszach i jak na razie nic nie wskazywało na to, że ktoś zamierza wyskoczyć zza krzaków, albo zacząć do nich strzelać.
- Głodny jestem. Josh, naprawia samochód, a my na zakupy?
5
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gonzales dnia Wczoraj o 13:11:25 »
Gompel nawet coś wspominał, że teoretycznie jeszcze w tym sezonie mamy dostać jakąś zapowiedź szeptaczy. Chyba w odcinku 8x14 według opisu wynika, że Rick i Morgan natrafią na jakiś nieznajomych, więc jest jakaś opcja, że Gompel zrealizuje ten motyw podobnie jak z Darylem, Dwightem i Zbawcami w 6x06.

Albo dostaniemy jakieś nawiązania do Szeptorów( śmiesznie to brzmi) w scenie po napisach końcowych finałowego odcinka.

Albo Gompel jest głupkiem i Szeptaczy nie będzie w TWD i zawitają w Fear TWD, lub pojawią się najpierw w Fear po to, żeby przejść do TWD. Opcji jest sporo i każda jest możliwa według mnie.
6
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez geekman dnia Wczoraj o 12:02:59 »
Odnośnie tego ewentualnego wycinania Szeptaczy, wcale nie jest powiedziane, że tak się stanie. Pojawienie się Commonwealthu w ostatnim odcinku bezpośrednio na to nie wskazuje. Wątek Korala może dostać ktoś inny, tak jak już wielokrotnie się zdarzało. W związku z tym Szeptacze mogą pojawić się normalnie, odstawić akcję z palami, zjarać Hilltop i wbić hordą do Aleksandrii. No i wtedy na scenę ponownie może wjechać Commonwealth. Kontakt już wcześniej z Rickami nawiązali, więc nie trzeba będzie z nimi gadać przez radio. Więc jedyny wątek jaki może przez to wylecieć, to rozmowy Judżina ze Stephanie przez radio.
7
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Matrix dnia Wczoraj o 09:34:15 »
Półtora sezonu "wybielania" Negana po to, aby na końcu sezonu zabił Tarę i Tobina? Do tego Rick po czymś takim pozwala mu żyć? Bezsens. Moim zdaniem sezon powinien zakończyć się śmiercią Negana. I tak serialowi zostało już bardzo mało czasu, więc wątpię że uda im się ulepić z Negana coś sensownego. Miejmy jednak nadzieje, informacje mijają się z prawdą.
8
SPOILERY / Odp: Sezon 8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Falcao dnia Wczoraj o 08:28:31 »
Wracajac jeszcze do wątku ewentualnego braku Szeptaczy w TWD to zastanawiam się jaki sens miałoby trzymanie Negana przy życiu bez pojawienia się Szeptaczy. Przecież odgrywa tam bardzo dużą rolę. Trzymanie Negana tylko po to, zeby ten siedział w celi i gadał z Rickiem nie ma większego sensu.
9
Sezon 8 / Odp: S08E12 - The Key
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Falcao dnia 21 Marzec, 2018, 18:12:49 »
Ja miałem rozkmine, że wątek Carla mógłby przejąć Daryl - wystarczy, żeby córka Alphy była troche starsza i może byłaby pierwszą kobietą, która spojrzałaby na Dixona z zainteresowaniem, pomimo jego niechęci do higieny. A jakby Daryl w końcu zaliczył to uwielbienie wśród fanów za oceanem murowane :D
10
Sezon 8 / Odp: S08E12 - The Key
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sad.sadowski dnia 21 Marzec, 2018, 15:19:29 »
Nie masz uprawnień do wyswietlania linków na tym forum. Załóż konto lub Zaloguj się
Wątpie mimo wszystko by się szeptacze nie pojawili.
Tylko czy to nie jest tak że już śmierć Carla była całkiem solidnym znakiem skreślenia wątku szeptaczy. Bo jeśli miałby zostać tylko jako motyw wielkiej hordy zombie do wybicia bez kluczowego wątku romansu Carla z córką Alfy to właściwie nie ma po co robić. A może spłycą cały wątek szeptaczy do jakiejś grupy która się przebiera za Zombiaków i tyle - pojawią się, szybko się ich wytłucze i po sprawie robiąc z tego kolejny dzień świstaka w życiu Ricków... Kto ich tam wie co wymyślą, bo to że są w stanie każda głupotę to już wiemy.
Strony: [1] 2 3 ... 10