The Walking Dead #149: The Devil On Your Shoulder wyczekiwałem w olbrzymim napięciu. Ostatnia scena poprzedniego zeszytu w połączeniu z okładką aktualnego mroziły krew w żyłach. Czy słusznie? Przekonajcie się czytając recenzję.

Zeszyt okładka The Walking Dead #149: The Devil On Your Shoulder

Ostrzegamy, ta recenzja zawiera spoilery!

To, że Rick Grimes ma poważne problemy to truizm – wszyscy, co regularnie śledzą losy byłego szeryfa na łamach znakomitego komiksu Kirkmana, wiedzieli z ostatnich części doskonale. Ale czy ktokolwiek przypuszczał, że Rick zwróci się po pomoc do Negana?!

 

Bohaterowie The Walking Dead nie mają lekko. Niedawno sporą część członków Alexandrii i Hilltop zamordowali Szeptacze, do tego wielu z obywateli obu społeczności domaga się krwi, to jeszcze przywódcy przechodzą kryzys.

Zeszyt The Walking Dead #149: The Devil On Your Shoulder Negan

Rick Grimes szukając pomocy w rozwiązaniu problemów udaje się do zawziętego wroga – uwięzionego Negana. Całe szczęście – nadal można powiedzieć „I belive into Rick Grimes” – nie wypuszcza psychopaty z klatki, tylko ucina sobie z nim długą pogawędkę i w ten sposób szuka pomysłów.

 

Dwight, który po pokonaniu Negana dowodzi tą grupą zaczyna mieć poważny kryzys w kwestii swoich zdolności przywódczych. Na szczęście znajduje się osoba, która w niego wierzy i go wspiera. Co z tego wyniknie – zobaczymy. Jak to zwykle bywa u Roberta Kirkmana, ostatnia scena komiksu to olbrzymi cliffhanger.

 

Przy okazji, pomiędzy tymi trzymającymi w napięciu scenami, Andrea, Carl Grimes i Lydia spokojnie docierają do celu.

Zeszyt The Walking Dead #149: The Devil On Your Shoulder Carl Andrea Lydia

Ciekaw jestem jak szybko doczekamy się rozwoju przedstawionych w The Devil On Your Shoulder wątków? Niestety, znając styl stosowany w The Walking Dead pewnie zostaną one przetkane jeszcze kilkoma innymi. A ja już bardzo bym chciał wiedzieć, jak się najbliższe losy bohaterów ułożą.

 

Na kolejny odcinek serialu Żywe Trupy musimy czekać do Walentynek – całe szczęście następny zeszyt TWD –  nuemr 150 – otrzymamy miesiąc wcześniej, gdyż w sprzedaży pojawi się już (a może dopiero) 13 stycznia 2016 roku.

 

Jeśli tęsknicie z The Walking Dead i chcielibyście wypełnić sobie okres świąteczno-noworoczny komiksowymi przygodami Ricka i spółki, to zapraszamy Was do komiksowego sklepu ATOMcomics.pl, gdzie znajdziecie Żywe Trupy po polsku i angielsku oraz setki, tysiące innych komiksów.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook