The Walking Dead #153: Heavy Hangs The Head prezentuje nam odmienną sytuację w zjednoczonych wspólnotach, niż to jeszcze niedawno mogliśmy postrzegać. Zapraszamy do recenzji najnowszego komiksu Żywe Trupy.

zeszyt The Walking Dead #153: Heavy Hangs The Head, Rick Grimes, Negan, Brandon, okładka

Jeszcze kilka zeszytów temu sytuacja Ricka Grimesa wydawała się stosunkowo stabilna – był pomysł na zabezpieczenie osad przed Szeptaczami, oportunistów udało się przekonać/stałamsić, Eugene nawiązał kontakt radiowy z inną grupą – wszystko szło ku „w miarę dobremu”. Niestety, Brandon postanowił się zemścić na Ricku i uwolnił Negana, aby zabrać go do Szptaczy.

W tym zeszycie ma miejsce jeszcze więcej niepokojących. Przede wszystkim Negan kontynuuje swoją ucieczkę, mimo pogoni, która za nim ruszyła. Rick, Michonne i Aaron postanawiają zachować ucieczkę w tajemnicy, aby nie wywołać paniki. Na domiar złego mieszkańcom Aleksandrii, w obawie przed Szeptaczami, zaczynają puszczać nerwy. Także nie wszyscy w grupie Magmy są jednogłośni w kwestii przystąpienia do nowej grupy i wykonywania powierzonych im obowiązków.

zeszyt The Walking Dead #153: Heavy Hangs The Head, Eugene

Jedno jest pewne na 100% – za moment znów będzie niespokojnie!

Zeszyt Heavy Hangs The Head czytało się przyjemnie. Nie był to najbardziej trzymający w napięciu odcinek, ale kilka scen zaskoczyło i rozwinęło się w nieprzewidzianym kierunku. Jestem niezmiernie ciekaw kontynuacji poruszonych w TWD #153 wątków, ale je poznamy dopiero na początku maja (premiera zeszytu nr 154: 4.05.2016 r.).

Jeśli jesteście fanami nie tylko The Walking Dead, ale również innych komiksów, to szeroką ofertę znajdziecie w internetowym sklepie z komiksami: ATOMcomics.pl.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook