Punktualnie w weekend przygotowałem dla Was recenzję najnowszego TWD, czyli zeszytu The Walking Dead #156: Queen And King. Zapraszam!

Zeszyt The Walking Dead #156: Queen And King

Queen And King mocno odbiega w kompozycji od pozostałych zeszytów. Jeśli spodziewaliście się, że będzie w nim sporo o Neganie, Alpha i reszcie Szeptaczy, to mieliście rację. Jeśli uważaliście, że te wątki przeplatać się będą z losami Ricka Grimesa, Carla, Michonne, Maggie Greene, czy Andrei to się pomyliście. Ten zeszyt w całości poświęcono sytuacji Negana!

The Walking Dead #156: Queen And King Alpha Negan

I jest to bardzo słuszny zabieg, gdyż Robert Kirkman głębiej przygląda się temu, gdzie znalazł się Negan, jak odnajduje się w grupie Szeptaczy i jak ta społeczność widzi go wśród siebie. Oczywiście dużo miejsca poświęcono temu, że „nowy nabytek” Szeptaczy musi się wykazać, aby w pełni zasłużyć na miejsce w ich szeregach. Jak nie trudno się domyśleć Beta nie może zaakceptować Negana. Niedawny więzień Ricka poznaje szczegółowo zasady rządzące społecznością Szeptaczy, ich prawa, styl życia itp. Wiele kadrów to również jego relacja z Alpha.

 

Dzięki The Walking Dead #156: Queen And King lepiej poznajemy Negana i jego niezwykle zawiłe zasady. Do tego, jak to Negan, jest on pełen niespodzianek i zaskakujących pomysłów.

 

Bardzo dobrze, że autorzy Żywych Trupów zdecydowali się na poświęcenie wszystkich stron zeszytu 156. jednemu wątkowi. Podzielenie go i przeplatanie wraz z innymi bardzo negatywnie wpłynęłoby na spójność i płynność narracji. Do tego zeszyt kończy się totalnie odlotową i zaskakującą petardą, która powoduje, że kolejny raz nie wiemy, co się ma za chwilę wydarzyć. The Walking Dead #156 to bardzo dobry zeszyt, po który warto sięgnąć, aby dać się zaskoczyć, odetchnąć od wielowątkowych zeszytów i lepiej poznać (?) Negana.

The Walking Dead #156: Queen And King Alpha Beta Negan

Przy okazji tego numeru zwróciliśmy też uwagę, że od 10 zeszytów Wydawnictwo Image Comics serwuje nam na końcu fragment zupełnie innej serii komiksowej z ich oferty. Jest to zawsze kilka stron kadrów pojedynczego zeszytu – chronologicznych, następujących po sobie, a nie wyrwanych z kontekstu. Dzięki temu mamy okazję poznać inne serie i może zainteresować się komiksem, którego dotychczas nie znaliśmy. Bardzo fajny zabieg reklamowy, który popieram zdecydowanie bardziej niż typowe dla innych wydawców wrzucanie reklam co kilka stron.

 

Jeśli chcecie zapoznać się z komiksami wydawanymi przez Image Comics, nie tylko Żywe Trupy, ale również dziesiątkami innych tytułów, to koniecznie odwiedźcie internetowy sklep z komiksami ATOMcomics.pl, który przesyła nam numery TWD do recenzji. W ofercie sklepu także pozycje z innych, w tym polskich wydawnictw.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook