Wojna z Szeptaczami wystartowała na dobre (a może raczej na złe). Zapraszamy do recenzji zeszytu The Walking Dead #158: The Whisperer War. Part 2 of 6.

Zeszyt The Walking Dead #158: The Whisperer War. Part 2 of 6

Na wstępie muszę zaznaczyć, że ta recenzję będzie bardzo krótka – mimo, że w samym zeszycie dzieje się bardzo wiele w bardzo krótkim czasie, nie sposób tego opisać, nie zdradzając jednocześnie fabuły. A doskonale wiem, że poznawanie komiksów najprzyjemniejsze jest wtedy, gdy je czytamy, a nie czytamy o nich. :)

Zeszyt The Walking Dead #158: The Whisperer War. Part 2 of 6

Wojna z Szeptaczami rozpoczęła się i nie mamy co do tego wątpliwości. Jednak sam komiks nie skupia się tylko na działaniach bojowych, ale również ukazuje dalsze pozyskiwanie sojuszników, problemy i przeszkody z tym związane. Obserwujemy bohaterów, którzy przeżywają to, co może im przynieść niedaleka przyszłość. Bardzo mocno przeżywamy również wybory i postępowanie niektórych postaci.

 

Czytając The Walking Dead #158: The Whisperer War nie sposób nie docenić różnorodnego tempa akcji – walka jest dynamiczna, spotkania i pertraktacje mają wolniejsze tempo. Dzięki temu zabiegowi zeszyt czyta się szybciej i przyjemniej.

Komiks The Walking Dead #158: The Whisperer War. Part 2 of 6

Pozostaje pytanie, które padło przy zapowiedzi pierwszej części „Wojny z Szeptaczami” – czy będzie to opowieść na miarę Wojny totalnej? Tego na razie nie potrafię ocenić. Na pewno warto sięgnąć po ten tom i zazdroszczę wytrwałym, którzy są w stanie czekać na gotowy tom. Dla mnie zeszyty TWD to podstawa i na każdy – w tym również 158. – czekam z niecierpliwością!

 

Jeśli jeszcze nie zaczęliście swojej przygody z komiksem Żywe Trupy, to zapraszamy Was do internetowego sklepu z komiksami ATOMkomiks.pl. Znajdziecie w nim zarówno anglojęzyczne zeszyty, które pojawiają się równo z amerykańską premierą, jak również anglojęzyczne tomy, omnibusy itp. (pojawiają się również wydania w innych językach obcych) oraz polskojęzyczne wydania Żywych Trupów, które w Polsce przygotowuje Wydawnictwo Taurus Media.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook