Dotarliśmy do półmetku 27. tomu Żywych Trupów. Przed Wami recenzja zeszytu The Walking Dead #158: The Whisperer War. Part 2 of 6.

Zeszyt The Walking Dead #158: The Whisperer War. Part 2 of 6

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że co by się nie działo w tym zeszycie, jak silna nie byłaby przewaga którejkolwiek ze stron to jeszcze nie koniec starcia z Szeptaczami. Przed nami jeszcze tyle samo zeszytów, co za nami, więc jeszcze wszystko może się wydarzyć!

 

Pewnie czytając powyższe zdanie zastanawiacie się, co takiego się wydarzyło?! Kto zyskał przewagę? Mogę tylko zdradzić, aby nie psuć Wam zabawy, że faktycznie jedna ze stron poradziła sobie lepiej w starciu obu armii, ale tak na prawdę, jeszcze nie widzimy zwycięstwa tej, czy innej strony. Ale też „zwąchać” możemy, co poszczególni bohaterowie knują i jak może się dalsza akcja potoczyć.

 

Oczywiście w zeszycie numer 159 bardzo dużą część kadrów zajmuje starcie ludzi Ricka z Szeptaczami, mamy pojedynek Negana z Betą (nie zdradzę, jaki był jego wynik), ale to też nie wszystkie aspekty na których Robert Kirkman się skupił. W trakcie zgłębiania 3-ciej części The Whisperer War obserwujemy również kilka innych sytuacji.

The Walking Dead #158 Negan Beta

Tym razem wątek Carla i Lydii oraz ich wzajemnych relacji, które się gmatwają i mogą w przyszłości dodać nam wiele wypieków na twarzach, jest mocnym punktem zeszytu. Dodatkowo Kirkman przypomina nam przy tej okazji o Sophie i jestem bardzo ciekaw, jak potoczą się losy tej trójki – jak bardzo będę ze sobą związane i w jaki sposób. To może być bardzo ciekawa część historii i mam nadzieję, że autorzy bardzo fajnie ją rozwiną w kolejnym tomie.

 

Bardzo przelotnie ukazani w The Walking Dead: The Whisperer War. Part 2 of 6 są również Eugene, Rick i Andrea, Aaron i Maggie. Ich wątki to króciutkie epizody, które mają nam jedynie przypomnieć, że cała historia nie potoczyłaby się do przodu bez tych bohaterów, jednak na razie dla aktualnej linii fabularnej nie są oni aż tak istotni.

 

Zupełnie inaczej sprawa ma się w Królestwie, gdzie dość dobitnie wyjaśnili sobie swoje stanowiska William z Zacharym. Bardzo zastanawiające jest to, czy dotychczasowa różnica zdań obu postaci właśnie przestała mieć znaczenie i będą żyli długo i szczęśliwie… czy będzie zupełnie odwrotnie – gniew zacznie narastać, aby w kulminacyjnym momencie nas odpowiednio zaskoczyć. Będę czekał na kolejne zeszyty TWD, aby się przekonać, czy Kirkman będzie eksploatować wątek, czy nie.

The Walking Dead #158 - szeptacze, zombie, Dwight, Jesus, Negan

Z The Walking Dead #159 dowiadujemy się również, że po grupie Magmy także należy się spodziewać „uciechy fabularnej” w najbliższych numerach Żywych Trupów. Do końca nie umiem stwierdzić, co tak na prawdę wydarzy się za sprawą tych bohaterów, w jakim kierunku pójdą ich działania. Na pewno warto zerkać jednym okiem w ich kierunku i śledzić ich poczynania.

 

Jak mieliście szansę się przekonać z opisów w The Walking Dead #158: The Whisperer War. Part 2 of 6 trochę ciekawych rzeczy się działo. Twórcom komiksu udało się tchnąć nieco świeżego powiewu fabularnego do historii, dzięki czemu sama walka z Szeptaczami nie jest jedynym interesującym wątkiem. Myślę, że z tomu 27. jak na razie był to najciekawszy zeszyt i bardzo liczę na tendencję zwyżkową w kolejnych trzech. A zeszyt 160 trafi do sprzedaży 2. listopada tego roku.

 

Wspomniany zeszyt 160., jak również wcześniejsze epizody TWD możecie zamówić w internetowym sklepie z komiksami ATOMcomics.pl, który regularnie zaopatruje nas w egzemplarze recenzenckie.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook