Z dużym opóźnieniem, ale nareszcie jest dla Was przygotowana recenzja zeszytu The Walking Dead #160: The Whisperer War. Part 4 of 6.

Zeszyt The Walking Dead #160: The Whisperer War. Part 4 of 6 - okładka

Na wstępie chciałem bardzo przeprosić, że musieliście czekać tydzień dłużej niż zwykle na kolejną recenzję zeszytu TWD. Niestety wcześniej mi się to nie udało, ale właśnie nadrabiam zaległości.

 

W najnowszym odcinku komiksowej serii Kirkmana mamy jednocześnie kilka planów, którym się przyglądamy. Walka pomiędzy ludźmi sprzymierzonymi z Rickiem Grimesem a Szeptaczami trwa w najlepsze. Akcja zeszytu toczy się głównie na ziemi niczyjej, ale również w Hilltop i w Alexandrii.

Samego Ricka w komiksie mamy zaledwie w 3 kadrach (a fabularnie w 4), natomiast autorzy skupili się głównie na grupie Dwigtha, Szeptaczach, osadnikach Hilltop oraz Vincencie, Laurze oraz Heathcie.

The Walking Dead #160: The Whisperer War. Part 4 of 6 - Szeptacze

Zwłaszcza na początku niezbyt mi się podobało to wielkie rozdrobnienie wątków. Miałem duży niedosyt spowodowany wrażeniem, że żaden z rozpoczętych kierunków fabuły nie jest kontynuowany należycie długo tylko nagle urywany, aby przejść do kolejnego. Całe szczęście końcówka zeszytu 160. nadrabia to z nawiązką.

 

W trakcie pierwszych kadrów obserwujemy efekty działania planu Dwighta oraz jego wpływ na Szeptaczy. Jednak nasza uwaga w szczególności skupia się na tym, jakim zagrożeniem są Szeptacze dla funkcjonujących społeczności. Nareszcie mamy tak poprowadzoną akcję, że realnie zaczynamy się zastanawiać, jak potoczą się losy sprzymierzeńców Ricka – nie chcę Wam zdradzać więcej szczegółów na temat tego niezwykle istotnego wątku, gdyż wierzę, że albo już sami poznaliście go z lektury TWD 160, albo wkrótce po ten zeszyt sięgniecie.

 

W tym zeszycie dochodzi również do ważnej dla Dantego rozmowy z Maggie Greene na temat jego uczuć względem przywódczyni Hilltop. Nie będę zdradzał, jak potoczyła się rozmowa, natomiast chciałem podzielić się z Wami tym, co mi chodzi po głowie w związku z tym fragmentem 4 części The Whisperer War: czy będzie ona miała dalsze reperkusje? Wpłynie mocno na najbliższe wydarzenia, które znajdą się jeszcze w tomie 26.? Czy ci z Was, którzy czytali już ten odcinek, mają jakieś przemyślenia na ten temat?

The Walking Dead #160: The Whisperer War. Part 4 of 6 - Maggie Greene i Dante

Warto na podsumowanie wspomnieć, że jedna z postaci stanie przed ostatecznym wyborem odnośnie swego dalszego losu i opowie się zdecydowanie po jednej z dostępnych opcji.

 

Myślę, że mimo, iż na początku trochę irytujący wydaje się najnowszy odcinek komiksu The Walking Dead, to jednak Robert Kirkman nadal potrafi nas zaciekawić i zaskoczyć. Mamy do czynienia w The Whisperer War. Part 4 of 6 z kilkoma ciekawymi posłami bohaterów uniwersum, których ja osobiście się nie spodziewałem.

 

Niezależnie od tego, czy preferujecie Żywe Trupy czytać w zeszytach, czy w tomach, po polsku, czy po angielsku, pełną ofertę największego dzieła Kirmana znajdziecie w internetowym sklepie z komiksami ATOMcomics.pl. Serdecznie polecam!

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook