Spóźniona recenzja The Walking Dead #161: The Whisperer War. Part 5 of 6, którą zacznę od małego spoilera. Gotowi? Zapraszam!

The Walking Dead #161: The Whisperer War. Part 5 of 6

Ufam, że to, co zaraz przeczytacie absolutnie nie popsuje Wam lektury zeszytu 161. lub tomu 27. Zacznę od pytania postawionego w dniu premiery 5. części The Whisperer War (patrz tutaj), które brzmiało: Kim jest blondyn na okładce The Walking Dead #161? Zasugerowałem wtedy, że może to być Beta. Padła z Waszej strony również propozycja, że Eugene. Zdradzę, że na pewno w tym odcinku komiksu nie mamy potwierdzenia, czy to może być Beta, bo nie widzimy twarzy ukrywającej się pod trupią maską. Czy jest to Eugene? Może tak, ale nie jestem do końca przekonany, a Wy jak sądzicie?

 

The Walking Dead #161: The Whisperer War. Part 5 of 6 dzielimy na dwa główne tempa – akcję, czyli działania bojowe i około bojowe, jak analizę, czyli chwile, gdy niektórzy bohaterowie zastanawiają się, jak powinien wyglądać ich kolejny krok. W tym zeszycie poznamy też Carla od strony bardzo bohaterskiej i zadrżymy o niego mocno.

 

UWAGA!!! Kolejny spoiler (jeśli nie chcesz się narażać na zdradzenie fabuły, to omiń ten akapit). Nie ukrywam, że spodziewałem się po akcji, w której życie młodego Grimesa wisiało na włosku wielkiego kirkmanowskiego pier***nięcia! Robert Kirkman miał okazję kolejny raz pokazać, że maja uśmiercić nawet jednego z głównych bohaterów, ale przy Carlu prawdopodobnie musimy postawić ten sam znak, co przy Ricku Grimesie. Póki żyje w komiksie jeden lub drugi, póki historia się będzie toczyć. Kirkman na samym początku cyklu zaznaczył, że jest to opowieść o Ricku i chyba również o Carlu, więc śmierć jednego lub drugiego bohatera oznaczała by koniec Żywych Trupów.

The Walking Dead #161: The Whisperer War. Part 5 of 6 Eugene

Nie tylko Carl pokazuje w tym zeszycie, że ma jaja. Pokazują to również Lydia i, a może zwłaszcza, Eugene oraz ponownie Dwight. W przypadku Eugene’a jest to ukazane w typowo amerykański sposób – walnął epicką przemowę o tym, że zamierza działać – nie mam wątpliwości, że dokładnie tak postąpi.

 

Wydarzenia w Hilltop, które rozpoczęte w zeszycie 160. zostały zakończone, a raczej dotarły do wyraźnego punktu – co jest według mnie dobre, gdyż ciągnięcie tematu przez 3 zeszyty byłoby trochę irytujące. Zdradzę Wam również, że Rick w rozmowie z Andreą przewiduje kłopoty i warto zajrzeć do tego zeszytu, aby zrozumieć, skąd wzięło się to przeczucie. Będziecie też mieli pewność, że wojna z Szeptaczami to nie koniec problemów Ricka w najbliższym czasie.

 

Zakończenie zeszytu The Walking Dead #161: The Whisperer War. Part 5 of 6 jest bardzo mocne, gdyż znów pada sławetne „I belive in Rick Grimes”. Ale… no właśnie, po ale musicie sami sięgnąć.

The Walking Dead #161: The Whisperer War. Part 5 of 6 Dwight i Negan

Myślę, że to również dobry moment na rozpoczęcie krótkiego podsumowania to The Whisperer War, nad którego porównaniem do Wojny totalnej na początku się zastanawiałem. Na chwilę obecną tom 27. oceniam dobrze, natomiast nie ma tej mocy, która była w dwóch składających się na Total War. Czy będzie moją ocenę mógł zmienić ostatni dla tego tomu, styczniowy zeszyt? Tego nie wiem, ale nie wykluczam, chociaż raczej by mnie to mocno zaskoczyło.

 

Mam nadzieję, że zachęciłem Was do sięgnięcia po TWD 161 lub za jakąś chwilę po tom numer 27 (choć po cóż czekać tak długo?:)). Jeśli tak, to odwiedźcie naszego partnera: internetowy sklep z komiksami ATOMcomics,pl, w którym znajdziecie nie tylko najnowszy numer, ale również wcześniejsze zeszyty spod szyldu Żywe Trupy, a także tomy po polsku i po angielsku.

Banner ATOM

Zajonc

Jeden z redaktorów Strefy. Główne zainteresowania „zombistyczne” to muzyka związana z serialem The Walking Dead oraz inspirowana klimatami zombie, śledzenie tematyki w kinematografii, grach komputerowych i nie tylko.

Zawiaduje działem: Wasza twórczość – prace Czytelników Strefy. Kontakt w celu nadsyłania prac: [email protected]

Główny administrator fanpage’u Strefy na Facebooku.

Odpowiedzialny za reaktywację kanału Strefy na YouTube.

Poza Strefą fan literatury fantasy i s-f, kryminałów, komiksów (w tym oczywiście Żywe Trupy) oraz mitologii nordyckiej.

More Posts

Follow Me:
Facebook